Co se vám podařilo v obci udělat?

Jsme rádi, že jsme letos započali s dokončením kanalizace, kde nám chybělo ještě dodělat kousek přečerpávačky. Bohužel to musíme hradit ze svých zdrojů, i když jsme čtyřikrát žádali o dotaci, tak jsme nebyli úspěšní. Takže to náš rozpočet poměrně hodně zatíží.

Udělali jsme nové místo pro kontejnery na tříděný odpad, aby se mohly přesunout od obchodu a byly trochu stranou. Dále jsme prořezali staré neprůchodné cesty, vyčistili je, aby se tam dalo chodit. My tady máme hodně polňaček, takže nám údržba zabere hodně času.

V loňském roce jsme udělali také generální opravu hasičské zbrojnice, kde jsme vykopali podlahy, provzdušnila se, řešilo se zatékání z vedlejší chalupy, což vše hasičárně hodně pomohlo. V obecních bytech jsme předělávali koupelny.

Střet dvou aut u Rabí.
K vážné nehodě mezi Čepicemi a Rabí letěl vrtulník, žena je v kritickém stavu

Jelikož jsme dělali kanalizaci, tak máme rozpočet poměrně vyčerpaný, tak nejsou finance na nějaké velké akce. Při kanalizaci se současně pokládá také vodovod, což financujeme rovněž z našeho rozpočtu.

Co máte dále v plánu?

Chceme zrekonstruovat místní prodejnu, kterou jsme koupili do našeho vlastnictví, protože jsme ji chtěli zachovat. Je zde od 80. let a od té doby se na ni nesáhlo. Je tak potřeba vyměnit okna, dveře a podobně. Na bývalé škole jsou potřeba udělat nové střechy, které se již bortí. Na hřbitově bychom chtěli opravit márnice, které slouží jako sklady.

Trápí vás něco?

Neustále nás trápí vysazování stromků v lesích, protože nám jich hodně zlikvidoval kůrovec, asi jako všude. Zatím se nám nedaří je vysázet v takovém počtu, jaký bychom potřebovali. Vysazovali jsme, ale byla suchá léta, tak uschly, takže je to takový koloběh.