Pak vězte, že podobný postup se v Klatovech stává stále více oblíbenějším. „Je to hrozné. Dříve jsme se s takovými případy setkali jen jednou za čas, teď už máme čtvrtý během několika měsíců,“ posteskla si vedoucí klatovského útulku pro nalezené a zatoulané psy Miloslava Šeflová.

Zatím poslední případ se stal u Penny marketu, kde byla nalezena velká papírová krabice a v ní pět malých štěňátek. „Krabice byla otevřená. Je to frekventované místo, takže se mi nechce věřit, že by si nikdo nevšiml, co je uvnitř. Naštěstí je všech pět zhruba dvouměsíčních štěňátek v pořádku,“ uvedla Šeflová, která připomněla, že před vánočními svátky se v Klatovech staly hned tři podobné případy. V jednom případě hodil neznámý surovec několikatýdenního pejska přes plot a nechal ho v mrazu osudu. Po krátké době se zřejmě zbavil i jeho sestřičky, kterou zavřel do igelitové tašky a vyhodil v Krátké ulici v Klatovech u popelnic. „Asi dvouměsíční fenka byla špinavá, zablešená a vystresovaná. Kdyby si jí náhodný chodec nevšiml a nepřivolal městskou policii, neměla by v mrazech šanci přežít,“ zavzpomínala Šeflová.

Obrovské štěstí měla i čtyři štěňátka, která další surovec několik dnů před koncem loňského roku pečlivě uzavřel do papírové krabice a tu vyhodil ke kontejneru u vlakového nádraží. Naštěstí si jí všimla kolemjdoucí žena a v teplotách pod nulou zachránila pejskům život.

Miloslava Šeflová opakovaně prostřednictvím Klatovského deníku, jenž jí pomáhá hledat pro zvířátka nové pány, žádá všechny, kteří už se nechtějí nebo nedokážou o svého mazlíčka starat, aby se obrátili na útulek. „Psa si sice od nikoho nemůžeme vzít, ale když nám lidé zavolají, tak mu dokážeme rychle najít nového majitele. Uděláme pro to všechno,“ slíbila Šeflová.