Na předmět ležící v kolejišti upozorňovaly už den předtím posádky jiných souprav. Železničáři však měli za to, že se jedná o mrtvé zvíře, pravděpodobně psa.

„Bylo šero nebo už tma, když si těla všimli první strojvůdci. Viděli však jen něco tmavého,“ řekl Josef Junk, vrchní inspektor Regionálního inspektorátu bezpečnosti železniční dopravy Plzeň. „Strojvůdce pátečního ranního vlaku za světla poznal, že se jedná o tělo v tmavé bundě,“ pokračoval inspektor.

Podle Libora Pilaře, mluvčího jihoplzeňských policistů, je tělo tak poničeno, že oběť není možné identifikovat. Policisté nenašli ani žádný doklad totožnosti, jasno není ani v tom, který vlak neznámého člověka usmrtil a jestli pod jeho koly skončil dobrovolně nebo nešťastnou náhodou.

Podle informací Deníku ale vše nahrává sebevraždě. Tělo totiž leželo v kolejišti daleko od města, na veřejnosti velmi těžko přístupném místě, kam by se člověk bez cíle zřejmě jen tak nevydal.

„Osobní vlak, který jel z Horažďovic do Plzně, nabral kvůli nálezu přibližně devadesátiminutové zpoždění. Trať byla zcela průjezdná až v 11.45 hodin, po odstranění těla,“ dodal inspektor Junk.

Téměř totožnou událost řešili vyšetřovatelé před necelým měsícem v Nepomuku, kde vlak usmrtil neznámou ženu. Od loňského listopadu na Plzeňsku každý měsíc vlak usmrtil nějakého člověka. V listopadu to byl neslyšící muž v Nýřanech, v prosinci osmdesátiletý senior z Kaznějova.