„Zájem byl velký, nakonec se ani na všechny nedostalo. Kurz je určen matkám na mateřské dovolené a nezaměstnané rodiče pečující o dítě do patnácti let. Kurz je zdarma a velkou výhodou pro matky je, že mají v rámci kurzu zajištěné hlídání pro děti,“ uvedla bedoucí janovické knihovny Eva Semelová.

Čtyřicetihodinový kurz zahrnuje základy práce s počítačem, textovým a tabulkovým editorem (Word, Excel), internetem a používání elektronické pošty. „Součástí kurzu je i orientace na trhu práce, kdy se účastníci naučí jak napsat životopis, jak se chovat při přijímacím pohovoru nebo jak a kde najít pracovní nabídky na internetu. Kurz má sloužit k získání lepšího zaměstnání a skutečně už máme ohlasy, že absolventi kurzu byli přijati i na základě rekvalifikačního osvědčení o jeho absolvování. Na tento základní kurz pak navazují pokročilé kurzy, kde se zájemci mohou naučit například pracovat s programem pro úpravy fotografií, pokročilejší funkce Wordu a Excelu, tvorbu prezentací v Powerpointu nebo základy tvorby webových stránek. Kurz je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a projekt je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost,“ upřesnil vedoucí kurzu Jan Maule.

„Přihlásile jsem se hlavně kvůli osvědčení, které se mi bude určitě pro budoucí práci hodit. Kurz se mi líbí a určitě se hodně naučíme,“ zhodnotila kurz Anna Svobodová z Petrovic nad Úhlavou.