Pravidelně ho navštěvuje 15 až 20 důchodkyň.

„Někdy se setkáme a pořádáme sezení u kávy, kdy si jen povídáme a vyměňujeme si zkušenosti nebo zážitky. Často ale pořádáme nejrůznější přednášky nebo besedy, na kterých je návštěvnost vyšší. Dále jezdíme na výlety, navštěvujeme solnou jeskyni, vyrábíme nejrůznější dekorace,“ řekla vedoucí klubu Vanda Kavková.

„Všechny zde pořádané akce jsou zajímavé a nelze říci, která byla nejlepší. Zajímavá byla například přednáška o Šumavě, z lékárny, povídání s kronikářem, batikovaly jsme, učily se vázat suchou vazbu nebo vyrábět z keramiky, měly jsme zde ukázku barmana, který nám míchal nápoje, cukrářku, která nás učila jak plést vánočku, měly jsme zde paní Javorskou z klatovského domu dětí a mládeže, jezdíme do Klatov, na Klenové jsme byly, chodíme na procházky po okolí,“ vyjmenovala Kavková.

„Sám pan starosta mezi nás občas přijde a promítá nám třeba staré fotografie Strážova. Dvakrát do roka připravuje zájezdy, vždy na jaře a na podzim. Díky němu jsme už navštívili třeba Mariánské či Františkovy Lázně, Jindřichův Hradec nebo Český Krumlov, ale i spoustu dalších měst,“ uvedla vedoucí klubu.

Jednou z návštěvnic je i Anna Tomanová, které je 82 let a je pravidelnou návštěvnicí klubu. „Jsem sama, vdova a jsem moc ráda, když můžu jít mezi lidi. Je to fajn a je tady veselo,“ sdělila důchodkyně.

Vždy na tři měsíce dopředu připravují plán akcí a přednášek „Nejbližší beseda, která nás čeká, je o pěstování hub. Dále máme v plánu batikování polštářků a v květnu chystáme zájezd,“ doplnila Kavková.