Stavbu nového pavilonu Klatovské nemocnice připravuje vedení Plzeňského kraje. Stavět by se mělo začít do čtyř let. Kraj v tomto zařízení chystá rovněž stavbu oddělení dialýzy a vybudování nového urgentního příjmu.

Výstavba nového pavilonu vyjde na 300 až 500 milionů korun a zatím není jasné, jaká oddělení tam vzniknou. „V nemocnicích je v současné době kvůli covidu jinak nastavený režim a ukázalo se tak, že některé stanice jsou malé,“ řekl Deníku náměstek hejtmanky pro ekonomiku Pavel Karpíšek s tím, že stavbu by chtěl kraj zahájit do konce volebního období.

O stavbě nového pavilonu se v Klatovech hovořilo už před lety, v době výstavby monobloku nemocnice, jeho vybudování se ale nakonec kvůli úsporám zrušilo.

Kraj v současné době chystá také vybudování dialýzy. „Projekt už je připraven ke stavebnímu povolení. Dialýza bude stát několik desítek milionů korun,“ sdělil Karpíšek a doplnil, že v Klatovské nemocnici je nutné zřídit taktéž nový urgentní příjem. „Tuto stavební akci bychom chtěli zahájit již v letošním roce, protože je to pro funkčnost nemocnice velice důležité,“ uzavřel náměstek a poznamenal, že do urgentu kraj investuje desítky milionů korun.