Do konce tohoto roku by neměla být v Klatovech ani jedna herna. Jeden z provozovatelů se však nechce vzdát svého podnikání v tomto městě a přišel s nabídkou výstavby herny například v průmyslové zóně. S přízní se ale nesetkal. Zastupitelé tuto možnost jednoznačně zamítli.

„Byla to reakce na vyhlášku, kterou město schválilo. Úplný zákaz heren vede jen k tomu, že pak ve městech vznikají černé herny. I proto jsme nabídli možnost, že bychom hernu přesunuli na jiné vzdálenější místo, například do průmyslové zóny," uvedl člen představenstva společnosti Bonver Win, která má v Klatovech svoji pobočku, Svatopluk Kopecký.

Připojit se k tomuto záměru chtěl i Tomáš Rauner, který dříve v Klatovech provozoval hernu Bouchalka.

Tento záměr byl jedním z bodů úterního zasedání zastupitelstva, které ho jednoznačně zamítlo. Zda bude Bonver Win nějaké kroky podnikat dál, Kopecký nesdělil. „Nezáleží to jen na mně. O dalších plánech se musíme poradit," dodal.

Postoj vedení města k hernám je jednoznačný – herny v Klatovech nechce. „Přišel požadavek společnosti Bonver s tím, že by chtěla vytvořit jedno velké hrací místo a tím koncentrovat veškerý, bohužel jeden velký, herní byznys do jednoho místa. Herní byznys začal přerůstat přes hlavu, byly povolovány herny proti vůli města, proto bylo přijaté opatření formou vyhlášky, která může hrací byznys na území města zakázat či regulovat," řekl Deníku starosta Klatov Rudolf Salvetr.

Město vyhláškou zakázalo herny úplně, a to na celém území Klatov. Hrací automaty zmizely z heren úplně, videoloterijní terminály, které má na starost ministerstvo financí, by měly být pryč do konce roku 2013 po ukončení licencí ministerstvem.

„Víme, že dlouhodobě jsou snahy významných hráčů na poli loterijním, například společnosti Bonver, jít proti, nerespektovat usnesení, vyhlášky města, pravidla, s čímž je spojené neustálé porušování provozní doby. Takže zastupitelé jednoznačně odmítli tento záměr a trvají na tom, že herní byznys není tím pravým, co by ve městě mělo být," vysvětlil rozhodnutí starosta.