Program zahájení turistické sezony odstartoval již ráno pochodem. „Zahájili jsme konání akcí pod širým nebem. Vše začalo registrací účastníků pochodu Májové toulky, který tentokrát směřoval do areálu Pod Borem v Klatovech. Celkem se na něj vydalo 105 turistů. Všichni dostali na cestu vandrbuchtu, odpoledne jsme z těch, kteří došli, vylosovali vítěze, kteří dostali nové kalendáře pro rok 2025, které jsme slavnostně pokřtili. Tentokrát máme dva, jeden pod názvem Cesty 2025 a druhý je historický, v němž se podíváme na secesní módu, tedy je věnován spíše ženám," uvedla vedoucí odboru školství, kultury a cestovního ruchu klatovské radnice Alena Kunešová.

Food festival v Klatovech.
Chutě celého světa na food festival v Klatovech přilákaly davy lidí

Během dopoledne zahrála dechová kapela Gloria, poté vystoupila taneční skupina Diamond Dance. Následovali se svými vystoupeními žáci ZUŠ Klatovy, Bratři v tricku a zároveň se odpoledne konala komentovaná prohlídka a vernisáž výstavy Socha v ulicích.

O vrcholy akce se postaralo trio Muzikály naruby v podání Jana Kopečného, Josefa Vágnera a Petra Ryšavého, kteří publikum pobavili i rozezpívali, a následně Václav Noid Bárta, který rozesmál diváky svými historkami nejen o jeho kohoutovi a také ukázal jeho rozsáhlý repertoár.