Když 19. prosince 1997 podepisovala plzeňská společnost InterCora s. r. o. smlouvu s firmou Penny Market o výstavbě a provozování supermarketu v Domažlické ulici, rozhodně prý nebylo zřejmé, že spolupráce v tomto městě bude tak úspěšná a dlouhodobá. A také, že se obchodní zóna tak rozšíří.

„První byl areál, který dnes obývají firmy Penny Market, řeznictví Zeman a dále obchody Pepco a Jysk. Dalším velkým skokem bylo otevření obchodní zóny na protilehlém břehu, o které se rovněž zasloužila společnost ze stáje InterCora Group. K tomuto významnému mezníku nákupních příležitostí v Klatovech došlo na jaře roku 2009. Nákupní park ohraničují hypermarket Tesco a hobbymarket OBI a mezi ním je pestrá nabídka evropských i ryze českých firem. Jde o Intersport, Deichmann, KIK, Takko, K+B expert, lékárnu Devětsil, tabák, řeznictví Kloud a Klatovské pekárny a cukrárny,“ popsal jednatel společnosti InterCora Ivan Hlaváček.

Ilustrační foto
Připravte si peněženky. Hospody citelně zdraží

Obchodní zóna se i dále rozrůstala a na Klatovsku tak nemá obdoby. Přímo na hlavním parkovišti brzy vznikly ještě tři obchody, kde se nachází dm drogerie, móda pro mladé Gate a hračkářský řetězec Dráčik. Jako poslední zde bylo otevřeno rychlé občerstvení KFC.

V současné době se staví další dva obchody, které doplní nabídku této nákupní zóny. „Již brzy se zákazníci z Klatov a okolí budou těšit z nové prodejny chovatelských potřeb, velice úspěšného a vyhledávaného řetězce Super ZOO a nabídku doplní sortiment domácích potřeb a dekorací a také kuchyňského vybavení firmy Banquet. Nájemní oddělení firmy InterCora by rozhodně nemělo problém vyhovět ještě dalším zájemcům o pronájem, ale nabídka místa v této exkluzivní lokalitě je prostě omezená,“ sdělil vedoucí pronájmu společnosti InteCora Vladimír Vondřich.