VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Klatovech opraví chodníky na Plzeňské i další ulice

Klatovy – Částku 25 milionů korun schválilo zastupitelstvo Klatov na opravu silnic v letošním roce.

13.2.2018
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Ve městě a v integrovaných obcích zajišťuje opravy hospodářských odbor. „Nároky na opravy několikanásobně převyšují finanční možnosti města, proto nemůže být vyhověno všem požadavkům v daném roce a přesouvají se do dalších let. Při sestavování plánu akcí se bere ohled nejen na to, kolik lidí daný úsek opravované komunikace užívá, ale i na to, zda se tam bude výhledově rekonstruovat nějaká inženýrská síť, která bývá většinou v havarijním stavu. Navržené akce v jednotlivých letech jsou tedy koordinovány se správci sítí,“ uvedl vedoucí hospodářské odboru klatovské radnice František Kocfelda.

V letošním roce je zatím naplánováno sedm větších akcí. Počítá se s pokračováním oprav Lipové ulice (úsek mezi propojovací komunikací k Jabloňové ulici a Žižkovou ulicí). Tam půjde o rekonstrukci vodovodního a plynovodního řadu a přípojek, výměnu kabelů a sloupů veřejného osvětlení a celoplošnou oprava povrchu chodníků a vozovky. Se stejnými pracemi se počítá také v Niederleho ulici.

Letos pracovníci zamíří také do Plzeňské ulice, kde se zaměří na chodníky. V úseku mezi Domažlickou a Kollárovou ulicí (vlevo) půjde o výměnu kabelů a sloupů veřejného osvětlení, celoplošná oprava povrchu chodníku s následným dopravním přeznačením na stezku pro pěší a cyklisty. Stejně tak tomu bude v úseku mezi Kpt. Jaroše a Gorkého (vpravo). Nově bude vybudován chodník od Plzeňské ulice k centrálnímu hřbitovu.

Nový povrch dostane také přístupová komunikace od silnice I/27 k viaduktu směr zahrádkářská kolonie Markyta.
Štěrkový povrch nahradí asfalt na vozovce v Bullmanově ulici.

„Na výše uvedené akce budou vypsána tři výběrová řízení na dodavatele stavby. Ta určí skutečné výše stavebních nákladů. Následně bude rada města schvalovat další akce ze „zásobníku“. Stejně jako hospodářský odbor má vyčleněny finanční prostředky na opravy komunikací jejich správce – Technické služby města Klatov. Ty provádí každoroční opravu výtluků po zimě, čištění chodníků, drobnou opravu a údržbu chodníků, vozovek, mostů a lávek, světelné signalizace a veřejného osvětlení,“ dodal Kocfelda.

Autor: Daniela Loudová

13.2.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hledá se pamětník tábora v Letech.

Deník vyhlašuje pátrání: Hledá se pamětník tábora v Letech

Vietnamci v Plzni slavili příchod nového roku
19

Vietnamci: ohnivého kohouta střídá rok zemského psa

Předseda ČOV Kejval: Ledecká? Ona bude letos královnou olympiády

/ROZHOVOR/ Přijel na otočku z dějiště Olympijských her, aby v Ostravě a Brně zhlédl dění na Olympijských festivalech, jichž je duchovním otcem. Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval hýřil dobrou náladou. 

Jizerská 50, chodci vs. řidiči, výcvik topičů a zpěvavé dračky: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 17. až 18. února 2018.

Kino synagoga promítne Vyšší princip

Hartmanice – Pravidelné projekce vybraných titulů ze zlatého fondu české kinematografie v horské synagoze v Hartmanicích nabídne projekt kulturního spolku Rašelina hartmanické synagogy „Kino synagoga“.

Janovičtí upraví nádvoří bývalého lihovaru v centru města

Janovice nad Úhlavou – Do nutných oprav historické budovy a úprav nádvoří bývalého lihovaru v centru města investují v letošním roce v Janovicích nad Úhlavou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT