„Pivní slavnosti budou jako vždy dvoudenní. V pátek začneme v 16 hodin a skončíme o půlnoci a v sobotu se pípy roztočí v 11.30 hodin a vše skončí ve 24 hodin," sdělil organizátor Vlastimil Lagron.

Stánky s pivy i posezením budou rozprostřeny na stejných místech jako v předešlých letech, čili v ulici Franty Šumavského na prostranství u bývalého ČSAD. „Připraveno bude posezení pro 400 až 500 lidí, některá z míst budou i zastřešena," uvedl Lagron.

Lidé se mohou těšit na pestrou nabídku piv. Nepředstaví se jen známé velké pivovary. „Lidé ochutnají známé značky, ale prostor dostanou i malé pivovary, které nyní fungují na Klatovsku. Takže určitě bude co ochutnávat," nalákal pořadatel.

Nouze nebude ani o dobrou muziku, kde si přijdou na své všechny věkové generace. Znít budou dechovky, ale i rockové kapely. Jako tradičně zahraje klatovská skupiny Ukradený Vjecy a přidá se k ní skupina Lord rock. „Další kapely jsou ještě v jednání, takže raději jména nebudeme prozrazovat," řekl Lagron.

Na pivních slavnostech nepřijdou zkrátka ani děti. Na druhé straně potoka pro ně budou připraveny atrakce, na kterých se budou moci vyřádit.

Na slavnosti piva se lidé těší. „Už jsem se dokonce sháněl po termínu, kdy budou. Podle mě je to skvělá akce, kde ochutnáte jiné druhy piva, než ty, které seženete v každém krámu. I když u některých se to nesmí přehánět, takové patnáctky a osmnáctky si dáte tak dvě," smál se jeden z pravidelných návštěvníků Miloš Karlovský.