„Běžím proti samotě“ je heslem letošního ročníku ADRAběhu, jehož je možné se zúčastnit dvěma způsoby. Virtuálním během, kterým můžete skrze naběhané či nachozené kilometry soutěžit o ceny, nebo účastí na společném výběhu v Klatovech již tuto neděli 9. října od 16 hodin na Kolonádě.

close ADRAběh. info Zdroj: Foto: archiv ADRA zoom_in ADRAběh.

Pokud by si někdo chtěl vybrat obě varianty, je to možné. Společný výběh v Klatovech je zejména o atmosféře a možnosti sejít se s přáteli. Uhrazené startovné je samozřejmě platné pro obě varianty zároveň. Registrovat se běžci mohou na stránkách www.adrabeh.cz nebo na stránkách www.rozbehamecesko.cz, protože právě s touto iniciativou ADRA letošní běh pořádá. „Hlavní myšlenkou běhu je podpořit osamělé seniory, kteří jsou v těžké životní situaci. Právě k těm dochází naši dobrovolníci, aby jim rozjasnili dny a byli jim oporou,“ řekl vedoucí klatovské Adry Nikola Novák.

Přestože se akce jmenuje Adraběh, není nutné být zdatným běžcem, chůze podpoří dobrovolnictví stejným způsobem. Na společném startu v Klatovech bude možné běžet trasy 1 km a 5 km, vyzkoušet si gerontooblek a dát si čaj zdarma. Více informací na webu Adry.