Během běžné otevírací doby si zákazníci i nadále nakoupí za pomoci personálu, poté se už ale obslouží sami díky využití kombinace platební karty, bankovní identity a speciální aplikace v mobilních telefonech. Nenakoupí jen mladiství.

Návštěvníci města tak nebudou mít problém si zaběhnout nakoupit po návratu z výletu v kteroukoliv dobu. Podmínkou pro možnost nakupovat v obchůdku TUTY je vlastnictví takzvané bankovní identity (BankID). Dále je potřeba chytrý mobilní telefon, abyste si mohli stáhnout aplikaci DoKapsy. Smůlu mají jen nezletilí, protože obchod prodává i alkohol či cigarety. Aplikace mladistvé totiž spolehlivě pozná a do obchodu je jednoduše nepustí. K vlastní platbě za nákup pak už potřebujete jen běžnou platební kartu, kterou zaplatíte u samoobslužné podklady. Nákupu bez obsluhy není třeba se nijak obávat a personál prodejny vše rád vysvětlí.

Podobných obchodů COOP v České republice provozuje několik desítek. „Chceme místním i turistům nabídnout pohodlné nakupování. Od teď se už nikdo nemusí přizpůsobovat otevírací době, protože naše prodejna jednoduše nikdy nezavírá,“ řekl obchodní ředitel Západočeské konzumního družstva Sušice, které obchod provozuje, Petr Lerch.

V Horšovském Týně vjelo nezabrzděné auto na pozemek sousedů.
Nezabrzděný vůz zranil majitele, zabil psa a poničil dům a auto

Celý obchod je kvůli bezpečnosti také napojen na pult centrální ochrany. To je jednak kvůli případným nenechavcům, ale také jako pomoc pro případ jakéhokoliv problému. Není tedy problém třeba na dálku otevřít dveře obchodu, pokud budete mít smůlu a během nakupování se vám vybije mobilní telefon.

A na jaké zboží se můžete těšit? „Samozřejmě chceme nabídnout řadu základních potravin, pečivo i v sobotu či neděli odpoledne, nebo třeba sladkosti a další pochutiny. Žijeme a pracujeme v tomto regionu, a tak samozřejmě dáváme prostor i místním výrobcům. Ty už místní určitě znají, a nyní se dobrotám z našeho regionu ještě snadněji dostanou i turisté,“ dodal Lerch.

Prodejna v provedení 24/7 bude otevřena 15. června.