Šumavský Ski&Bike Špičák má nyní na sjezdovkách v průměru 60 cm prašanu. Otevřený je kompletně celý areál včetně nejprudší české sjezdovky Šance. „Lepší podmínky pro lyžování už být asi nemohou. Někde ještě během týdne trochu dosněžujeme, aby tratě byly dokonale připraveny na zvýšenou víkendovou návštěvnost. Mohu také uklidnit všechny, co se bojí mrazu na Šumavě, že u nás nejsme na Jezerní slati. Teploty tady máme přes den jen okolo minus pěti a v nich se lyžuje nejlépe," uvedl ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. Všechny překážky, které se pravidelně obnovují, nabízí po otevření v minulém týdnu také místní snowpark.

Na Železnorudsku už mají otevřeno všechny areály, takže výběr je pestrý. Vydat se tak můžete do areálů Nad Nádražím, Belveder, Alpalouka, Slavoj Plzeň, Weissova louka, Goldhof, Hořec, Samoty a Debrník. Příznivé podmínky panují i v Hojsově Stráži, kde si můžete zajezdit na Vyhlídce a Dlouhé louce.

V Kašperských Horách si během užívání zimních radovánek můžete v sobotu také zasoutěžit. „Jde o závody neregistrovaných lyžařů. Pojede se v pěti kategoriích, od malých dětí až po dospělé. Na všechny čeká zábava s hudbou, sportovními výkony a věcnými cenami. Prezence účastníků je od 8.30 do 10 hodin a start závodu je v 10.30 hodin. Startovné je 100 korun," informoval provozovatel areálu Karel Pokorný, podle něhož je v provozu celý areál, kde je 15 až 40 cm sněhu.

Běžky

Ani běžkaři nepřijdou zkrátka. Na Modravě byly naposledy upraveny všechny trasy ve středu ráno a další jsou naplánovány na sobotu ráno. Stopy jsou upraveny také na Železnorudsku, kde jsou novinkou „Lesní běžecké okruhy Belveder". Tam jsou stopy upravovány na klasiku i bruslení. Zajezdíte si i na Prášilsku a Horské Kvildě.