V současné době jsou práce v plném proudu na vestavbě v půdních prostorách stávající hasičárny, kde vznikne zázemí pro dobrovolné hasiče. To by mělo být v polovině května hotové. „Na akci jsme získali dotaci, na polovinu nákladů nám přispívá ministerstvo vnitra a z druhé poloviny pak dvě třetiny Plzeňský kraj, zbylou částku hradíme ze svého rozpočtu. Druhou akcí, dotovanou z ministerstva pro místní rozvoj, je rekonstrukce hřiště u základní školy. Nyní tam naše technické služby provádí opravu opěrné zdi a na přelomu dubna a května najede firma a udělá celou plochu hřiště. Vznikne tam hřiště na fotbal, prostor na hod daleký, vrh koulí, bude tam i umělá dráha na běh a doskočiště pro skok daleký. Vše doplní i kontejner na uskladnění náčiní pro tělesnou výchovu. Půjde tak o další posun školy,“ uvedla starostka Bohuslava Bernardová.

V rámci školy projektuje město také venkovní učebnu, po které škola volala v době covidu. Chystá také rekonstrukci učebny fyziky, kde je podmínkou k získání dotace bezbariérovost, proto musí být vybudován i výtah, který tam dosud není. Když se ale škola rekonstruovala, šachta na něj se připravila. Zde je zatím vše ve fázi papírování.

Ilustrační foto
Za smrtí muže při kácení není cizí zavinění, kontrola zjistila několik pochybení

Dokončovány jsou také projekty na vodu a kanalizaci, a to z křižovatky se Sušickou ulicí směr na Tuškov. Dalším projektem je příprava stavebních parcel s veškerou infrastrukturou na vodárně. „Část parcel je města, část soukromého majitele, takže to děláme ve spolupráci. Soukromý investor udělá šest parcel, město osm. Zde jsme ve fázi územního řízení,“ sdělila starostka.

Dle jejích slov mají zájem stavět hlavně mladí lidé, kteří se chtějí osamostatnit se. Ne každý ale má chuť stavět a zadlužit se a právě pro ně město plánuje jinou možnost. Chtějí postavit dva nové bytové domy. „Schválili jsme firmu, která nám bude dělat výběrové řízení na zhotovitele bytových domů. Máme připravenou již celou dokumentaci. Domy postavíme v Besední ulici, bude v nich po deseti bytech od 1+kk až po 3+kk. Dlouho se zde byty nestavěly, tak je to již potřeba. Neplánujeme je prodávat, zůstanou obecní. Teď budeme soutěžit zhotovitele a doufáme, že se někdo přihlásí,“ řekla starostka.

Řidič Mustangu nezvládl řízení a naboural do sloupu, který spadl na další auto.
Řidič Mustangu nezvládl řízení a naboural do sloupu, který spadl na další auto

V Kašperských Horách se také připravuje rozsáhlejší oprava komunikací včetně veškeré infrastruktury, která zahrnuje Karlovu ulici, Sušickou, část Smetanovy, Spojovací, Horní, Baarovu a Českou ulici.

Rovněž je plánována instalace třetího kotle pro vytápění města, protože stávající dva jsou již s kapacitou na hraně. „Původně jsme chtěli jeden vyměnit za větší, ale nakonec jsme se rozhodli pro pořízení třetího. Tím bude zabezpečen dostatek tepla pro všechny,“ uzavřela Bernardová.