Na sjezdovkách Ski&Bike Špičák v Železné Rudě leží zhruba 80 cm sněhu. Středisko navíc tratě stále technicky dosněžuje. „Díky čerstvému sněhu a mrazu se nyní jezdí po prašanu na upravených sjezdovkách. Návštěvnost máme i během pracovního dnů velmi dobrou. Denně zde v průměru lyžuje zhruba 1500 až 1600 lidí. Je znát, že jsou v plném proudu jarní prázdniny," řekl spolumajitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

O víkendu se tam konají krajské závody všech kategorií registrovaných lyžařů ve slalomu a obřím slalomu. Z toho důvodu bude v sobotu až do ukončení podniku uzavřena spodní část sjezdovky č. 3, cca od výstupu z vleku Zalomený, na místě přejezdu na sjezdovku č. 2. V neděli pak celá sjezdovka č. 3.
Na Železnorudsku si můžete zajezdit také v areálech Nad Nádražím (50 – 60 cm sněhu), Belveder (30 – 60 cm), Alpalouka (25 – 40 cm), Slavoj Plzeň (25 – 50 cm), Pancíř (30 – 50 cm), Weissova louka (30 – 50 cm), Godlhof (30 – 50 cm), Hořec (20 – 30 cm), Samoty (30 – 60 cm) a Hojsova Stráž (25 – 40 cm).

Navštívit můžete také areál v Kašperských Horách, kde je 20 až 40 cm sněhu. V sobotu se tam koná také 5. ročník lyžařského závodu neregistrovaných lyžařů SNOWHILL CUP. Registrace závodníků je od 8 do 9.30 hodin, start závodu v 10 hodin. Můžete se těšit také na doprovodný program, který zajistí svým živým vystoupením skupina G – Point Hunters, složené z členů skupiny Monkey Business Matěj Ruppert a Roman Holý.

Zalyžovat si můžete také v Hartmanicích a v Kocourově na Klatovsku, kde je 30 až 50 cm sněhu.

Bílé stopy

Na Železnorudsku je sněhová pokrývka 25 až 85 cm. Strojová úprava běžeckých stop byla provedena 12. února. Na Hojsově Stráži je strojově vyjeté malé kolečko za kostelem k Zámečku a za Bečvářovým srubem je strojově upravené větší kolečko. Při sjezdu z Polomu na Debrník, ve spodní části, je holé místo. V těsné blízkosti Ski areálu na Špičáku je upraven cca 3 km okruh pro klasiku i skating.

Na Prášilsku je od 60 do 130 cm. Ve středu 13. února byl upraven okruh Poledník, ve čtvrtek okruh Laka. Na Horské Kvildě byly ve středu ráno upraveny všechny lyžařské trasy. Jsou v dobrém stavu a upravené v širokém profilu vhodné k bruslení. Na Modravě je 58 cm sněhu, na Březníku cca 115 cm.

Upraveny jsou všechny trasy. V sobotu byl upraven malý okruh s jednou stopou před Infocentrem pro začátečníky a děti, cca
 800 m.

Na Hartmanicku se s úpravou stop počítá dnes v pátek 15. února. Bílých stop si můžete užít také na Kašperskohorsku a na Srní, kde jsou trasy rovněž upraveny.