Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: Deník

Některé dělá obec sama, jiné ve spolupráci s Mikroregionem Pošumaví, kterého je členem a také s MAS Pošumaví či Turistickou oblastí Pošumaví. „V našem regionu je vyznačeno velké množství cyklotras, na kterých jsme se hodně podíleli. Postupně byly vybaveny a stále je dovybavujeme mapovými stojany, odpočívadly pro turisty. V okolí Hrádku jsou čtyři vycházkové trasy, v loňském roce přibyla z Tedražic do Čejkov. Vloni byly instalovány dva infopointy, což jsou odpočívadla vybavená solárním panelem, kde je možné dobít i mobilní telefony. Součástí jsou i informace o zajímavostech v okolí,“ uvedl starosta Josef Kutil.

Propojovali také v Hrádku cyklotrasu k vlakovému nádraží, aby měli cyklisté lepší přístup.

Před několika lety obnovili jalovcovou stráň, což je pro obec významná lokalita na Odolenově. Bylo tam doplněno několik set sazenic jalovců. Pravidelně za pomocí dotace Plzeňského kraje zajišťují její údržbu.

Umělci se nevzdávají. Začínají i v Klatovech vystavovat ve výlohách

„Staráme se o významné stromy v obci, vysazujeme ovocné, obnovujeme lesní cesty, nejvýznamnější byla z Hrádku kolem sv. Anny a Zbynických rybníků, kdy jde o krásnou vycházkovou trasu. Upravili jsme i prostranství v zatáčce na Sušici, která byla nepřehledná, docházelo tam k nehodám,“ sdělil starosta.

Ani oblast okolo vody jim není cizí. Vloni dokončili dvouletá obnova nádrže v lesním masivu Žebráček, kde vznikl rybníček na zadržování vody v lese. Nyní připravují obnovu rybníka v Hrádku.