Podle mluvčího krajských nemocnic Jiřího Kokošky je momentálně zhruba 20 nakažených osob. "Částečně dobrou zprávou je, že jsou všichni zatím bezpříznakoví, tedy že nemají žádné zdravotní komplikace související s nákazou. Samozřejmě děláme vše pro to, aby se nákaza více nešířila jak uvnitř tak i vně nemocnice," uvedl.

Vedení nemocnice tak zavedlo na doporučení krajské hygienické stanice všechna opatření, areál uzavřelo a zakázalo návštěvy. "Došlo k izolaci pacientů, je omezen příjem a propouštění pacientů, zavedla se personální opatření ve smyslu nakažení zaměstnanci jsou v karanténě a k pacientům mají přístup jen negativně testovaní zdravotníci a ti pracují v oddělených týmech," popsal mluvčí s tím, že zaměstnanci nadále používají vyšší stupeň ochrany než dosud, tedy respirátory, ochranné brýle či štíty, jednorázové rukavice a provádí se daleko intenzivněji dezinfekce všech prostor nemocnice.

"Samozřejmě jsme v kontaktu s rodinami pacientů, neboť není žádoucí a ani možné, aby teď za svými blízkými jezdili nebo si je dokonce brali do domácí péče. Musíme jim poděkovat zatím za jejich pochopení s nastalou situací a za vzájemně dobrou úroveň komunikace," uzavřel Kokoška.