Konal se tam křest publikace Klatovská pivovarská chasa aneb Pivovary a pivovárky okresu Klatovy. Jejím autorem je historik Vlastivědného muzea Dr. Hostaše v Klatovech Jan Jirák. „Knížka vznikala více jak tři roky, jde o třetí a čtvrtý díl historické pivovarské edice, která vypráví o pivovarech v česko-německém příhraničí. Kniha mapuje historii a současnost pivovarnictví v jednotlivých okresech. Díky tomu, že na okrese Klatovy fungovalo a funguje 152 pivovarů. Z tohoto důvodů byla kniha rozdělena do dvou svazků, dle historického rozdělení prácheňského a klatovského kraje. Velké díky patří místnímu starostovi Petru Kláskovi, který se velkou mírou podílel na zajištění finančních prostředků na vydání této knihy. Proto první veřejné představení je právě v Chanovicích,“ uvedl pro Deník Jirák.

Ilustrační foto.
Strážci Šumavy bojují se skialpinisty. Ti je dokonce napadli

Akce se zúčastnil i historik architektury Jan Anderle. „O této akci jsem se dozvěděl od přátel. Já sám se touto problematikou zabývám z hlediska stavební psychologie těchto objektů. Konkrétně tady v Chanovicích jsem několik let zpracovával stavebněhistorický průzkum místního zámku, při němž jsem se setkal i s tradicí vaření piva,“ uvedl Anderle.

Jirák pohovořil během křtu o vzniku knih. Každý díl má cca 200 stran textu, plus je součástí barevná fotopříloha. V každé knize jsou také další data na elektronickém nosiči – dokumenty, fotografie pivních zařízení, lahví, hostinců a podobně.

Petr Motyčka, Daniela Loudová

Rally ples v Klatovech.
FOTOGALERIE: Na plese nadchla Pyroterra i Team revival