Hodně naštvané se vracely počátkem září dva německé týmy z Klatov. Jedno mužstvo zalarmovalo po zápase policii s tím, že mu byly vykradeny šatny, druhé zase odjelo z města předčasně, neboť část týmu trpěla značnými zdravotními obtížemi. Němci z toho vinili klatovské restaurace, kde se podle svého názoru nakazili jídlem či pitím, nic takového ale výsledky testů, které jsou k dispozici až nyní, neprokázaly.
„Mohu potvrdit, že hokejový tým z Halle, který tu byl na soustředění, předčasně odjel. Zrušili poslední ranní trénink s vysvětlením, že je trápí průjmy," řekl Deníku Radek Mužík z klatovského hokejového klubu. Němci odjeli zpět do vlasti a až poté e-mailem kontaktovali hygienickou stanici, které oznámili, že se v Klatovech nakazili vodou či jídlem. Průjmovým onemocněním trpělo podle informací z Německa celkem čtrnáct členů týmu.

Nyní už mají hygienici k dispozici výsledky rozborů a nic podle nich nenasvědčuje tomu, že by se cizinci skutečně nakazili ve městě pod Černou věží, jak tvrdili. „Prověřili jsme vodu v hotelu, kde byli ubytováni, i restaurace, kterými prošli, ale vše bylo v pořádku," řekl Deníku v úterý Petr Pazdiora z Krajské hygienické stanice Plzeň. Pravděpodobné je, že si jeden z Němců přivezl nákazu ze své vlasti a ta se poté rozšířila mezi jeho spoluhráče.

POLICIE STÁLE ŠETŘÍ

Otevřen naopak zůstává případ hokejistů z německého Weidenu, kteří po přátelském zápase v Klatovech počátkem září oznámili na policii, že do jejich uzamčené šatny vnikl zloděj a odnesl si finanční hotovost a čtvery pánské náramkové hodinky. Škoda byla vyčíslena na 63 tisíc korun. Vzhledem k tomu, že utkání bylo plné bitek, Němci dostali od domácích potupných sedm gólů a i vzhledem k tomu, jak mělo ke krádeži dojít, se objevily názory, že si vloupání cizinci z pomsty vymysleli. Policie to zatím nevyloučila, ale ani nepotvrdila. „Prověřujeme několik verzí," uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie s tím, že více nyní sdělit nemůže.