Smutný pohled se každé ráno naskýtá, když se řidiči podívají na ceny pohonných hmot. Ještě v pátek stál například Diesel na Benzině v Klatovech 44,10 Kč, v neděli už to bylo 46,50 Kč. A zdražovalo se všude, Robin oil měl ceny v pátek ještě pod hranicí 40 Kč, ale v neděli už Diesel 44,50 Kč a Natural 43,90 Kč. Stejně tak tomu bude i v Běšinech, kde brali řidiči čerpací stanici útokem tak, že v neděli byla zcela bez pohonných hmot. "Bylo to šílené, poslední dny tady auta stála dlouhé fronty, lidé nakupovali i do dvousetlitrových sudů. Nechápu, na co to potřebují. Jsou chamtiví a pak nezbývá na jiné a to pak způsobí i zdražení. Dodavatelé nestačí zavážet a zásoby ubývají. Náš dodavatel chtěl cenu ještě držet pod čtyřiceti korunami, ale takhle to nejde. Jakmile nás zase doplní, tak už bude u nás litr nafty i benzinu stát 43,50 Kč," řekla paní obsluhující na čerpací stanici Robin oil v Běšinech s tím, že za roky, kdy na čerpací stanici pracuje, nic takového nezažila.

A bohužel to zatím vypadá, že stále nejde o poslední zdražování. Řidiči tak zuří. "Kam tohle až může zajít. To není žádný strop? Vždyť to ani není možné, že by se z ničeho nic takhle začalo rapidně zdražovat. Je to nehoráznost, na tohle by se měla naše vláda zaměřit. Já dojíždím denně do práce 40 km a s takovými cenami budu vydělávat jedině tak na benzin. Ať už se jdou vycpat," řekl rozhořčený řidič Ota Štěrba na domažlické benzině.

Benzin za 42,50 Kč se dal v neděli koupit ještě například na OMV v Nýrsku či na Shell v Klatovech, za naftu jsou i tam již vyšší ceny.

Masopust v Chudenicích 2022.
V Chudenicích se o masopustu musel každý nakočkovat a mlynáři omlazovali ženy