„Byli jsme vysláni k topícímu se vodákovi. Nejprve nám hlášení přišlo nad Čeňkovu pilu, poté jsme přejížděli do Radešova, kde bylo zjištěno průzkumem a od svědků, že člověk plave po hladině směrem na Annín. Všechny jednotky se přemístily tam. Pomocí suchých obleků a uvázaných hasičů, kteří pro něj skočili do vody, se nám ho podařilo vytáhnout. Začala okamžitá resuscitace. Po přistání vrtulníku jsme ho předali jednotce zdravotnické záchranné služby,“ popsal hasičský velitel zásahu Bohumír Bucifal s tím, že vodák byl ve vodě zhruba deset až patnáct minut. „Prý měl vestu, ale my když jsme ho vyndali, tak už ji neměl. Bohužel ale neměl přilbu. Dostal náraz do hlavy, protože měl krvácející ránu na hlavě," poznamenal Bucifal.

Jelikož ale nebylo jasné, zda byl vodák v raftu sám, nebo jich jelo více, tak za pomoci dalších jednotek hasičů propátrávali břeh řeky. Hasiči se rovněž pokoušeli dostat z řeky raft, ale marně. Pro hasiče šlo o náročný zásah. „I když už řeka klesla na první stupeň povodňové aktivity, tak je hladina stále vyšší, v řece jsou klády a různé předměty, které vodáky ohrožují. Bez pořádného vybavení včetně helmy je vyloženě hazard se na řeku vydat,“ uvedl Bucifal.

Podle policie šlo o muže ročník 1969. „Muž byl transportován cestou za kontinuální resuscitace na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni,“ informovala mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová.

Bohužel se ale kajakáře nepodařilo oživit, jak Deníku potvrdila administrátorka Fakultní nemocnice.

Rozvodněná Otava se v Sušici u bývalého PDA vylévá z břehů.
FOTO: Tání sněhu a déšť zvedá hladiny řek. Na Otavě je druhý povodňový stupeň
Ilustrační foto.
Noční konflikt Rumunů na tachovské ubytovně skončil pobodáním