Ve středu přijali policisté oznámení o pohřešování devětaosmdesátiletého muže z Příbramska, který pobývá v obci u Strážova. Muž odešel odpoledne z místa pobytu na procházku do večerních hodin se nevrátil. Ve večerních hodinách začala pátrací akce, do které byli zapojeni policisté z různých oddělení. Dle rodiny by se mohl pohybovat na Sušicku. "Děda je pravděpodobně zmatený, dehydrovaný a podchlazený. Ptá se na cestu a hledá svoji roubenku. I přes zdravotní problémy může působit dojmem, že je v pořádku, protože má velmi plynulý přednes. Na sobě má obnošený svetr a kalhoty, působí zanedbaným dojemem. Jeho předpokládaná trasa je Patraska - Božetice - Bradné - Chvalšovice - Františkova Ves u Sušice. V první části cesty s sebou nesl kytčiku, podle které ho identifikovali tři svědci," uvedla rodina.

"Do pátrání byli ve čtvrtek včleněni další policisté z různých oddělení, policejní letecká služba, policejní psovodi se služebními psy, hasiči, dobrovolní hasiči, pracovníci Národního parku Šumava a byli přivoláni i pracovníci s drony ze Správy informačních technologií města Plzně, kteří spolupracují s IZS. Piloti dronů se zaměřili zejména na nepřístupná místa, kde ovládají drony při propátrávání terénu. Do akce se připojilo o několik desítek místních občanů. V rámci pátrací akce desítky zúčastněných pátraly po muži na různých místech v okolí obcí Strážov, Divišovice, Víteň, Březí, Bradné a dalších. Policisté prohledávali okolí a psi byli použiti k průzkumu terénu," uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

"Žádáme občany, kteří zaznamenali pohyb či výskyt pohřešovaného muže, aby neprodleně informovali Policii ČR na tísňovou linku číslo 158 nebo na nejbližší policejní služebnu," dodala Ladmanová.

Jako poslední zřejmě viděl ztraceného seniora myslivec z Klatovska. „Jel jsem na posed nedaleko Pohádky. Ten pán mi šel před autem. Nabídl jsem mu svezení, což uvítal. Nechal se vysadit nedaleko Chřepic, tvrdil, že tam má roubenku,“ řekl Deníku myslivec. Policii předal GPS souřadnice, kde důchodce opustil.