V Plzni se otevřel Západní okruh

V noci na 20. února byl otevřený další úsek Západního okruhu Plzně. Komunikace o délce tři a půl kilometru spojuje Borská pole se Severním předměstím a stála zhruba 2,2 miliardy korun. Její součástí je také estakáda u Radčic, která nedávno obdržela v soutěži Stavba roku Cenu ministra dopravy.

Zdroj: Petr Eret

Zámek Kozel je od února na poštovní známce

Ve středu 15. února uvedla Česká pošta do prodeje novou příležitostnou písmenovou poštovní známku z edice Krásy naší vlast. Jejím námětem je pohled na lovecký zámeček Kozel u Šťáhlavic na Plzeňsku z nedalekého kopečku.

Ve středu 15. února uvede Česká pošta do prodeje novou příležitostnou písmenovou poštovní známku z edice Krásy naší vlast. Jejím námětem je pohled na lovecký zámeček Kozel u Šťáhlavic na Plzeňsku.Ve středu 15. února uvedla Česká pošta do prodeje novou příležitostnou písmenovou poštovní známku z edice Krásy naší vlast. Jejím námětem je pohled na lovecký zámeček Kozel u Šťáhlavic na Plzeňsku.Zdroj: Česká pošta

Plzeňská zoo představila unikát. Zmije pavoučí chová jako jediná na světě

Nové prostorné biotopové terárium pro zmije pavoučí v expozici Království jedu zpřístupnila návštěvníkům 23. února 2023 plzeňská zoologická zahrada. V současnosti tyto unikátní plazy nechová žádná jiná zoo na světě. Pár vzácných hadů získala zoo od švýcarského chovatele už v roce 2021, v únoru je mohla konečně představit i návštěvníkům.

Zdroj: Petr Eret

V Tachově lidé bojovali proti výstavbě domů, zničí jim výhled do krajiny

Petici proti plánované stavbě nových bytových domů v Palackého ulici v Tachově sepsali lidé ze sousední části města. Tvrdí, že tu mělo původně vyrůst šest čtyřpodlažních domů, ale investor udělal změnu a některé domy mají být pětipodlažní.

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: DENÍK/Petra Poláková-Uvírová

Kulturní dům v Klatovech oslavil čtyřicet let, původně měl být součástí komplexu

Kulturní dům v Klatovech byl slavnostně otevřen před čtyřiceti lety, málokdo ale ví, že plány byly původně mnohem rozsáhlejší, vzniknout měl celý komplex.

Oslavy 40 let kulturního domu v Klatovech, výstava a Klatovští dragouni.Oslavy 40 let kulturního domu v Klatovech, výstava a Klatovští dragouni.Zdroj: Deník/Daniela Loudová

Kadeřníci a kosmetičky předvedli v Domažlicích moderní nevěsty a ženichy

Jak by měl vypadat moderní ženich a nevěsta? Odpověď na tuto otázku bylo možné vidět v sále Městského kulturního střediska v Domažlicích, kde se konal osmý ročník republikové soutěže Beauty Cup 2023 pro žáky oboru kadeřník, kosmetička.

Zdroj: Daniela Loudová