Žákyně třetího ročníku obor kuchař-číšník Eva Kvapilová a Veronika Hlaváčková se zúčastnily mezinárodního klání Gastro Hradec - národní přehlídky kuchařského a cukrářského umění s mezinárodní účastí. „Se startovním číslem 192 si ani nepřipouštěly naděje na umístění v předních řadách. Soutěžní exponát - slavnostní mísa pro osm osob a dva druhy omáček u odborné poroty zabodoval, a tak zlatá medaile a zlatý diplom putovaly opět do Sušice,“ říká pyšně ředitel SOU a SOŠ Sušice Václav Kůrka.

Ani učni z oboru opravář zemědělských strojů se na celostátním kole odborných dovedností v Kroměříži neztratili. Plzeňský kraj reprezentoval Vojtěch Suk ze sušické školy. Ten předvedl výborné teoretické znalosti a praktické dovednosti a vybojoval pro školu a Plzeňský kraj ve velmi silné konkurenci historicky nejlepší umístění - třetí místo. Z toho vyplynulo též pořadatelství této národní soutěže v příštím roce v Sušici.

Ve stejných dnech se konalo i národní kolo vědomostní olympiády instalatérů v České Třebové. Této soutěže pořádané Cechem instalatérů a topenářů ČR se na různých úrovních zúčastnilo 40 škol a téměř tisíc žáků. V takovéto konkurenci obsadil Miroslav Čížek, žák 3. ročníku ze SOŠ a SOU Sušice, třetí místo.

„Tyto velmi dobré výsledky žáků ukazují i kvalitu přípravy na budoucí povolání a přitahují i zájem podniků o získání budoucích zaměstnanců. Pro školu je tento trend potěšující zejména pro to, že se začíná opět uplatňovat staré známé ´řemeslo má zlaté dno´,“ konstatoval Václav Kůrka.