Soutěže a ankety o sportovce, zpěváka či herce se kvůli současné pandemické situaci překládají, nebo se nekonají vůbec. Anketa o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos však i ve ztížených podmínkách pokračuje. „Není to jednoduché ani pro nás, pořadatele, ani pro žáky a jejich učitele,“ říká zakladatel ankety Slávek Hrzal a pokračoval: „Děti nás však nominacemi svých oblíbených učitelů přesvědčily, že právě nyní je třeba práci učitelek a učitelů ocenit.“

V únoru se konala regionální kola, kde žáci svou nominaci obhajují před porotou. Letos to měli trochu složitější. Museli totiž svou obhajobu zpracovat na počítači a porotu přesvědčit na dálku. Navíc v situaci, kdy třídní kolektivy v podstatě nefungují. A přece drtivá většina z nich zvládla tento úkol na jedničku. To vše posuzovali porotci, kteří ocenili nejen nasazení a práci učitelů, ale i originalitu, nápady a vtip při zpracování jednotlivých prezentací.

Tvorba Petra Hájka a Tomáše Řady z Klatov.
Podívejte se: Práci dvou šikovných umělců z Klatov si oblíbily známé hvězdy

Přesvědčení dětí, že „pro nás je naše paní učitelka Zlatým Ámosem i bez oficiálního vítězství“, je asi největším vyznamenáním pro každého kantora.

Semifinále se uskuteční 16. března.