Žhavou diskuzi vyvolala zpráva, že by měla v Klatovech vzniknout další ubytovna, a to v Plzeňské ulici v objektu velkoobchodu s nápoji. Majitel budovy provoz ubytovny ale jednoznačně odmítá.

O obavách, že by tam byla další ubytovna, se zmínili lidé, kteří žijí v sousedních panelových domech, na posledním jednání zastupitelstva. „Nechceme, aby tam bydleli různí holomci, kteří budou všude kolem ničit věci. Jsme jednoznačně proti. Dozvěděli jsme se o tom i proto, že chtěl pan Krines probourat vchod na pozemek za paneláky, o čemž se rozhodovalo na zastupitelstvu. To jsme byli proti. Doufáme tedy, že město ohlídá, aby tam ubytovna nebyla," řekl Deníku Martin Jiřík, který bydlí v jednom ze zmíněných panelových domů.

To, že je město proti vzniku ubytoven, připomněl na zasedání i starosta Klatov Rudolf Salvetr.

Že by v objektu velkoobchodu s nápoji měla být ubytovna, jeho majitel Karel Krines razantně popírá. „Nejsem rozhodně ten, kdo by chtěl provozovat ubytovnu. Máme byty pro normální pracující lidi, pronajímáme pokoje sportovcům, kteří sem jezdí na závody, a podobně. V každém bytě budou sociálky s kuchyňkou, tak tam určitě neubytuji lidi, kteří by mi vše zničili. I vchod, který jsme chtěli dělat zezadu, jsme vyřešili jinak," řekl Deníku Krines.

Podle jeho ženy půjde o klasické garsonky. „Byly tam šatny, umývárna, klubovna. Zbývalo nám, buď to nechat spadnout, nebo s tím něco udělat. O kanceláře nyní není zájem, opravit je to třeba a jediné, co se tam hodilo, byly malé byty, garsonky. Těch není nikdy dost. Lidé se rozvádějí a pak hledají malé byty," uvedla Hana Krinesová a dodala: „Mrzí nás, že to lidé tak nafoukli, že chceme udělat ubytovnu. My tam máme sklad se zbožím za spoustu tisíc, tak si tam přece nenataháme nějakou verbež. To rozhodně ne. Určitě tam chceme normální lidi a ne žádné problémové."

Zda podnikatelé svému slovu dostojí nebo byla obava obyvatel oprávněná, stejně jako v některých případech klatovských ubytoven, ukáže čas.