Myslív -O tom, že lidské hyeny se nezastaví před ničím, se několikrát přesvědčila Marta Panská z Myslíva, jejíž pětadvacetiletá dcera v srpnu 2000 zahynula při nehodě u obce Štipoklasy.

Místo tragické události dnes připomíná pomníček obklopený květinami. Na místě smutné události vysadila Marta Panská několikrát také túje a buxusy (okrasné keře), někdo si však pietní místo vyhlédl jako levný zdroj okrasných dřevin.

„Místo udržujeme, snažíme se, aby to tam bylo hezké. Už před několika lety jsme tam vysadili túje, ty se však během čtrnácti dnů ztratily. Poté jsme před Velikonoci vysadili buxusy. Tenkrát jsme se tam zastavili cestou do Neuraz, kde mám bratra, a cestou zpátky vidíme, že keře jsou čerstvě vykopány. Potom jsme to nějakou dobu jen udržovali. Vloni před zimou jsme opět zasadili buxusy, jenže letos o Velikonocích je zase někdo vykopal,“ popsala řádění neznámého zloděje nešťastná matka. „Je mi moc líto, že může být někdo taková hyena, že je schopen krást i na takovém místě. Lidé by si měli uvědomit, že tady nejsme napořád, že se něco takového může stát každému, a projevit aspoň trochu úcty.“

Pomníček nyní zdobí pouze spousta květin, po ukradených okrasných keřích zůstaly jen prázdné prohlubně.