I ve středu tam proti aktivistům, jichž stále přibývá, museli zasahovat policisté, kteří opět některé z nich museli odstřihávat od stromů, k nimž se připoutali s pomocí řetězů i železných trubek, a vyvádět je ze zakázaného prostoru. Aktivisté, kteří stále kritizují práci policie a stěžují si i na údajnou brutalitu dřevorubců, chtějí i nadále v blokádě vytrvat. Vedení Národního parku Šumava (NPŠ), které se může opřít o rozhodnutí klatovského soudu i České inspekce životního prostředí a které má také širokou podporu místních lidí, podnikatelů i přestavitelů obcí, je i přes odpor aktivistů rozhodnuto pokračovat v kácení, aby zabránilo vylétnutí kůrovce z napadených stromů a jeho šíření po Šumavě.

„To, že je na místě policie, je důkaz toho, že Šumava je součástí právního státu, ve kterém o právu nerozhodují ani lídři politických stran, jako je pan Liška, ani ekologističtí aktivisté jako je pan Bláha, ani Ekologický právní servis, nýbrž soudy,“ řekl mluvčí NPŠ Pavel Pechoušek.

Aktivistům, jichž jen ve středu policisté zadrželi více než dvě desítky, hrozí v případě opakování přestupku pokuta až třicet tisíc korun.

Okresní soud v Klatovech sice dal za pravdu Správě NP a CHKO Šumava a vydal předběžné opatření, podle kterého se má Hnutí DUHA zdržet jakéhokoliv organizování pohybu, pobytu a jiné činnosti fyzických osob v lesích na území NP Šumava, ale přesto se Hnutí DUHA v záležitosti i nadále výrazně angažuje. Ve středu mimo jiné média informovalo o tom, že „šéf dřevorubců, kteří protizákonně kácí v oblasti Ptačího potoka u Modravy, dnes vyzval své podřízené k bití účastníků blokády“.

NPŠ ale oponuje, že informace o tom, že dřevorubci záměrně a plánovaně napadají aktivisty, je nepravdivá a smyšlená. „Dřevorubci pracují v nesmírně obtížných podmínkách. K fyzické náročnosti se tady navíc přidávají i vysoké nervové nároky. Šéf Informační a strážní služby NP Šumava Petr Šrail, náměstek ředitele Tomáš Fait i vedoucí územního pracoviště Modrava Jan Bečvář nabádají denně dřevorubce, aby na pracovišti snášeli vzniklá příkoří. Situace je velice napjatá. Blokáda trvá již třináctý den a aktivisté jim znemožňují práci. Tím firmy přicházejí o peníze,“ řekl Pechoušek a dodal, že „firmy budou blokádisty o ušlý zisk žalovat“.