Na trať pochodu vyrazilo v sobotu z Klatov téměř pět stovek pěších turistů i cyklistů.

„Výhodou bylo vynikající počasí, ani vedro, ani zima, takže se šlo výborně. Trasa pochodu byla zajímavá, našli jsme i některá zákoutí v okolí Klatov, která jsme ještě neznali. Krásný výhled byl z Týnce, škoda je jen, že nefunguje žádná restaurace na Loretě, kde by bylo pěkné posezení,“ zhodnotil pochod Jiří Červený z Klatov, který si s přáteli vybral šestnáctikilometrovou trasu.

„Hodně se nám také líbilo, že na kontrolách byly připraveny akce pro menší děti, které si tak mohly odpočinout od pochodu. Zajímavý byl i nápad s pohádkovými kostýmy,“ pochválil pořadatele Červený.

Cíl pochodu byl v parku u Kolonády, kde na turisty čekalo například vystoupení šermdivadla Clatonia nebo vystoupení operní pěvkyně Květy Zelenkové. „Doprovodné programy jsou z mého pohledu bezkonkurenční, zajímavý byl program v cíli i pohádkové kontroly na nejkratší trase, které jsme připravili ve spolupráci s Pohádkovou chalupou v Mlázovech. Počet lidí je zhruba stejný jako při předchozích ročnících, počasí nám vyšlo úplně dokonale, takže z mého pohledu je letošní ročník velmi úspěšný,“ netajil se spokojeností organizátor pochodu Daniel Krýsl.