„Přivezl jsem ukázat  97 odrůd s 340 květy tulipánů, které okouzlily svojí krásou všechny návštěvníky. Představil jsem jak naprosté novinky, tak loňské druhy, ale i unikáty. Velice pěkná je například odrůda žlutá plnokvětá s červeným středem, což je jakási rarita.  Bohužel těsně před zahájením výstavy odkvetla loňská novinka, kterou  mám moc rád a která patří k nejmilejším,  a to oranžový tulipán s bílým okrajem," představuje svoji výstavu vystavovatel. Mezi obyvateli  Dlažova a okolí byl o ni velký zájem.


Pavel Novák je velkým  pěstitelem. Jeho největší vášní jsou kosatce a mečíky. „Kosatců a mečíků mám od každého asi 300 odrůd, už to moc nepočítám, protože se to čas od času mění. Dalšími mými  nejoblíbenějšími květinami jsou tulipány a denivky, z důvodu náročnosti pěstování," vysvětluje Novák.


Zatímco některé květiny nakupuje na burzách po celém světě, tulipánů je prý na českém trhu obrovské množství. „Můžete si vybrat, jaký druh i barvu chcete. Tulipánů existuje ohromné množství a jsou nádherné," pokračuje pěstitel. Ten se pěstování květin začal  věnovat v roce 2004. „To mi poprvé přišel domů katalog květin a já viděl, kolik těch odrůd květin existuje. To mě uchvátilo a od té doby se pěstování věnuji. Je to můj velký koníček," dodal Novák.