Stáří šlapadel připomíná nejen jejich vzhled, ale také to, jak jsou již prorostlá trávou i různými kořeny. Čas je znát i na molu, které vede do řeky, z něj je vidět jen kolo. Připomíná spíše travnatý nájezd. Pohled není příliš vábný především pro lidi, kteří kolem procházejí. „Chodíme tam často s vnoučaty na procházku, je to krásné klidné místo, ale u těch šílených starých šlapadel se vždy pozastavíme a divíme se, že je někdo za těch plno let, co tam zarůstají trávou, nevyndal a nevyhodil. Je to vážně ostuda,“ řekla Klatovanka Marie Procházková.

Není jediná, kdo si na tyto vraky stěžuje. Pohoršeně na na ně koukali i návštěvníci koupaliště během letních měsíců. „My se jezdíme do lázní koupat a pak jsme se šli projít okolo. Napřed jsem si myslel, že je to možná nějaká retro připomínka, ale pak jsem si řekl, že je spíš nehorázný odpad,“ uvedl Martin Hodan ze Švihovska.

Nelíbí se ani rybářům, kteří chodí na Úhlavu chytat ryby.

V současné době jsou trosky vytaženy z řeky, ale dále „zdobí“ její břeh. Město už podniklo kroky k nápravě. „Správcem Úhlavy je Povodí Vltavy. My jsme přes životní prostředí upozornili na stav koryta, který tam je, tak byly vytažena plavidla na břeh. V dohledné době by měly být odstraněny,“ řekl starosta Klatov Rudolf Salvetr.