„Zítra bude jasno, až polojasno a beze srážek. Teploty by měly někde dosáhnout až k dvaatřiceti stupňům Celsia,“ uvedl ve středu plzeňský meteorolog Josef Cink s tím, že na horách se teploty budou pohybovat mezi 22 a 25 stupni. Čtvrtek bude se svými až čtyřiatřiceti stupni nejteplejším dnem týdne. „Rekord ale zřejmě nepadne, ten drží 37 stupňů z Plzně–Bolevce před patnácti lety,“ míní meteorolog.

V noci na pátek nás čeká další tropická noc, teploty 18 až 21 stupňů jsou navíc téměř shodné s těmi, které budou v neděli přes den.

„V pátek k nám totiž začne proudit studená fronta. Čekáme oblačno až zataženo s bouřkami a přeháňkami. Místy se mohou objevit přívalové deště, kroupy nebo nárazový vítr,“ pokračuje Josef Cink a dodal, že v pátek se rtuť teploměru udrží ještě na příjemných 25 až 29 stupních.

Zato o víkendu přijde citelné ochlazení, v sobotu s teplotami 19 až 23 stupňů a v neděli ještě o stupínek chladnější. V sobotu ráno bude ještě zataženo s deštěm, v neděli se však oblačnost bude postupně protrhávat.