Tříletý chlapeček utekl v Klatovech své sestře a vydal se na odstrkávacím kole ze Suvorovovy ulice až do supermarketu Tesco. Přestože musel při dobrodružné výpravě zdolat bezmála dvoukilometrovou trasu vedoucí přes náměstí, a to v dopravní špičce, vše naštěstí dobře dopadlo.

Chvíle, na které rodina jen tak nezapomene, se odehrály v úterý odpoledne. Malý Patrik, který teprve vloni v listopadu oslavil třetí narozeniny, a tak je ještě s maminkou, která je na mateřské dovolené, doma, se vydal se svou devítiletou sestrou Kristýnou pro pečivo do obchodu v Suvorovově ulici. Jenže před prodejnou ho napadlo, že chce raději do Tesca. Na nic nečekal a na svém odstrkávacím kolečku se rozjel z kopce. „Dcera za ním běžela po Plánické ulici až na náměstí, ale tam se jí ztratil a nemohla ho najít. Pomohla jí nějaká paní, která ji odvedla na služebnu městské policie," řekla Deníku Patrikova maminka Klára Paraničová, která žije s rodinou na ubytovně v Hálkově ulici.

„Hned, jak nám holčička oznámila, co se stalo, jsme informovali maminku dítěte. Vyrozuměli jsme okamžitě také Policii ČR a zároveň naše hlídky začaly po chlapci, jehož popis jsme měli, okamžitě pátrat. Ještě, než se ho podařilo najít, jsme dostali hlášení, že byl zadržen v Tescu. Je to až neuvěřitelné, ale podařilo se mu tam bez úhony dojet, vzít si košík, nandat si do něj bonbony, dojít na samoobslužné pokladny a tam si zboží „odpípat". Jenže neměl na zaplacení, a tak tam zůstal viset. Poté si ho všimla ostraha, jíž se přiznal, že je v supermarketu sám," vylíčil další dění velitel klatovských městských strážníků František Kacerovský.

„Napadlo nás, že by mohl být v Tescu, protože tam chodíme nakupovat, naposledy jsme tam byli v pondělí. Ještě než jsme se tam se sousedkou, která mi pomáhala malého hledat, ale dostaly, tak už nám volali, že ho mají. Sice ho učíme chodit přes přechody, ale ještě teď se klepu, když si uvědomím, co se mohlo stát. Do teď nechápu, jak to vše zvládl," přiznala Paraničová. Její syn Deníku řekl, že cesta do Tesca byla v pohodě. „Vůbec jsem se nebál. Já se bojím jenom čerta," vysvětlil malý Patrik, který ale prý teď bude mít pořádné hlídání. Jeho mamince sice spadl pořádný kámen ze srdce, ale čeká ji nejspíše jedna nepříjemnost, a to pohovor na „sociálce".

„Není to poprvé, co byly v obchodním domě v Klatovech nalezeny malé děti, které se tam samy vydaly. Ale nepamatuji, že by takový prcek, jako byl tento chlapec, zvládl tak náročnou trasu," uzavřel Kacerovský.