Ale ani tyto poslední nebyly ochuzeny o atraktivní soutěž, a to o nejlepší tlačenku a o nejlepší jitrnici.

„Farmářské trhy, které byly v sobotu, dopadly velmi dobře, bylo hezké počasí, návštěvnost byla vysoká, určitě přišly stovky lidí. Pro zlepšení atmosféry hrála Solovačka. Soutěž o nejlepší tlačenku vyhrál pan Smetana z Kejnic a o nejlepší jitrnici řeznictví U Kojzarů," sdělil organizátor farmářských trhů Tomáš Zelený.

Mezi další soutěže, které byly v rámci farmářských trhů uspořádány, patřily: o nejlepší husu, o nejlepšího pstruha, o nejlepší bábovku a o nejlepší ovocné knedlíky.

Organizátor je spokojený.  „Farmářské trhy byly úspěšné, chodilo na ně hodně lidí. Setkal jsem se zatím jen s kladnými ohlasy. Určitě také hodně dělá kulturní vložka, kterou pokaždé máme. Děláme soutěže, které jinde nejsou, což také přivede na náměstí hodně lidí. Příští rok v tom chceme rozhodně pokračovat," zhodnotil Zelený.

Trh od trhu také přibývalo více farmářských prodejců. „Ze začátku, když jsme s trhy začínali, museli jsme prodejce shánět sami a nyní už se hlásili sami, protože slyšeli, že mají trhy dobré jméno, že na ně hodně lidí chodí," dodal Zelený.

S úspěšností trhů souhlasí také jejich pravidelná návštěvnice Marie Turková ze Sušice. „Chodím na trhy pokaždé, když zde jsou. Ráda tady nakupuji zeleninu, sýry, med, protože je vše čerstvé a domácí a to já mám ráda. Vždy si popovídám s kamarádkami, které sem také chodí, poslechneme si písničky a strávíme tak příjemné dopoledne," řekla Deníku Turková.