„Chystáme už třetí ročník, ale nepůjde už o klasický Obrfest. Samozřejmě si vzpomeneme na Obrouše, o tom to je, ale bude to i o novém Trautenberku a nové desce Himlhergotdonrvetr. S tou jsme nyní jeli jarní tour, které se nám podařilo vyprodat," řekl Dalibor Dvořák z Trautenberku.

Doufá, že koncert v Klatovech bude největší. „Těšíme se na něj. Vystoupí tam s námi pražští Cocotte Minute, plzeňské Kníry a Brenda 5. Vše bude na velkém sále. Trautenberk zahraje nové i staré pecky. Lidé se mohou těšit na více než hodinovou show," slíbil Dvořák.

Nová deska Trautenberku pomáhá plnit sály více a více a těší je i to, že jejich písničky hrají i v rádiích. „Průvodní píseň Himlhergot se stává hitovkou. Všichni si ji zpívají, jako bychom ji hráli tři roky," uvedl Dvořák.

Na koncertě si budou moci lidé koupit i nové CD, kde jsou písničky spojeny do napínavého příběhu, který je přiložen k CD. Na jeho závěru je zajímavé rozuzlení. Součástí je i čtyřicetiminutový dokument o tom, jak deska vznikala. Nechybí rozhovory s členy kapely, povídání o tom, jak písně vznikaly ve studiu. Podle kapely jde o posun dopředu od první vydané desky. „Těšíme se na všechny, kteří dorazí. Zájem je velký, ale stále jsou vstupenky v předprodejích a budou i na místě. Nikdo se nemusí bát, že se na koncert nedostane," dodal Dvořák.

V úterním vydání Klatovského deníku najdete soutěž o vstupenky na koncert.