„Připravena je jízda zručnosti o ceny a hodnocení v kategoriích staré traktory, nové traktory, samovýroba a traktoristky,“ zve na akci organizátor Vladimír Vácha.

Pro zpestření mlázovské traktoriády, ale i z důvodu navázání spolupráce mezi sběrateli stabilních motorů a historických zemědělských zařízení, je akce doplněna právě o výstavu této techniky, která má vždy velké ohlasy.

Návštěvníci traktoriády se i letos mohou těšit na doprovodný program, jako je silový závod v přetahování či ukázky vojenské techniky.

„Do soutěží se mohou traktoristé hlásit v Mlázovech od 8 hodin, start celé akce je připraven na 10. hodinu,“ dodal Vácha.

Mlázovská traktoriáda vznikla v roce 2006. „Jde o setkávání se příznivců traktorů nových, starých i těch doma, většinou na koleně, vyrobených. Je totiž vždy dobré, když se příznivci stejného zájmu scházejí, vyměňují si zkušenosti a občas něco od sebe navzájem okouknou. A hlavně, je to dobrá příležitost také k tomu, abychom porovnali síly v záludném terénu, který je na trati připraven,“ pokračuje organizátor již tradiční akce.

Příznivci traktorů se sjíždějí v Mlázovech za zámkem v zemědělském areálu. Celý den bude i tentokrát provázet moderátor Radek Nakládal.

Na nejlepší jezdce čekají hodnotné ceny. Dokonce budou i letos slosovatelné vstupenky diváků.

„A jak že vznikl nápad pořádat traktoriádu? Na počátku byla koupě traktoru Zetor 25 A s rokem výroby 1956. Když už jsem ho měl, chtěl jsem ho dát co nejvíce do původního stavu. Když jsem ho dal do původního stavu, bylo ho třeba ukázat a pochlubit se. A tak vznikla traktoriáda v Mlázovech. Pokud vám tento příběh něco připomněl, neváhejte a přijeďte do Mlázov tuto sobotu také,“ láká milovníky zemědělské techniky Vácha.