Po covidové pauze se tak v Makově opět vrátili k tradici a na trať se vydali závodníci na svých traktorech. „Na závodníky čekala naše specifická trať, kde máme v prvním kole couvání s károu, druhé kolo se jede v protisměru bez káry. Samozřejmě nechybí kaluž s vodou a bahnem. Jinak je trať stále stejná. Přihlášeno je zhruba dvacet jezdců, mezi nimiž jsou i ženy. Jde o nižší počet, v prvním ročníku jsme měli i třicet jezdců, ale nějak lidé nyní nemají čas,“ uvedl za pořadatele Milan Hromada.

Na trať se vydaly traktory domácí i tovární výroby a byla to podívaná. Někteří se rozjeli naplno, až se za nimi prášilo a bahno létalo, jiní zvolili raději opatrnější jízdu, aby si svůj pekelný stroj neutopili. I tak někteří museli jízdu opakovat, protože první pokus jejich traktor nezvládl.

Zpestřením pro pobavení byla jízda traktoru, který vezl na podvozku ještě kanoi s posádkou. Vyhlídková jízda byla bez problémů, ten nastal až u díry s bahnem, kde se podvozek zasekl a bylo nutné více šlápnout na plyn a kánoe se utrhla.

„Traktoriády nemají chybu, to je vždy skvělá podívaná. Závodníci mají můj obdiv, jak se dokáží s traktorem rozjet a dát do toho vše. Já bych se asi bál, že to někde převrátím,“ přiznal sledující Roman Řežábek.

Oživené prohlídky Za tajemstvím ulic v Klatovech.
V ulicích Klatov se vrátili do 19. století, o oživené prohlídky byl zájem