I na české straně vyjížděli záchranáři k lidem poraněným pyrotechnikou, zasahovali i u dalších úrazů. Pro vážně popálenou ženu letěl vrtulník.

Jak informoval list Passauer Neue Presse, vhodil mladík před druhou hodinou ráno silvestrovskou petardu do plastové trubky, kde ji chtěl nechal vybuchnout. Když k ústí petardy sklonil hlavu, pyrotechnika explodovala. Mladý muž utrpěl tak závažné zranění hlavy, že mu podlehl. Přihlížející osmnáctiletá dívka utrpěla popáleniny a musela být převezena na odbornou kliniku.

Ukradený Vjecy na Silvestra v Klatovech.
Oslavu Silvestra si lidé naplno užili v Klatovech, hrála kapela Ukradený Vjecy

Plné ruce práce měli během silvestrovských oslav i záchranáři na české straně hranic, v Plzeňském kraji. „Od půlnoci do sedmé hodiny ranní jsme zasahovali u 70 událostí. Většina zásahů byly úrazy různého charakteru, od těch vážnějších až po banální,“ zbilancovala mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová. Doplnila, že tři lidé v kraji utrpěli od pyrotechniky zranění, které vyžadovala převoz a další ošetření v nemocnici. „Jedna žena pravděpodobně nešťastnou náhodou upadla na ohniště a utrpěla popáleniny, s nimiž musela být letecky transportována na popáleninové centrum do Prahy,“ doplnila Svobodová s tím, že záchranáři vyjížděli dále k opileckým potyčkám a napadením, ale i k běžným zdravotním problémům, u nichž zasahují denně.