VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Točil jsem silvestrovskou pohádku

Klatovy - Redaktor Deníku si zahrál pocestného v parodii, ve které se možná objeví i Zdeněk Troška.

1.12.2008
SDÍLEJ:

Redaktor Deníku si zahrál pocestného v parodii, ve které se možná objeví i Zdeněk TroškaFoto: DENÍK/Milan Kilián

„Bylo to dobrý. Jen ses příliš brzy otočil, musíš dojít dál. Tak si to sjedeme znovu,“ říká mi Pavel Kalista ze společnosti FILMPro a já se vydávám zpět na svoje stanoviště, abych počkal na klapku a poté se znovu vydal za ježibabou, která na mě čeká na cestě. Je chladivé dopoledne a já jsem jedním z herců, kteří se objeví v silvestrovském pořadu, který bude k vidění na kabelové televizi a na internetu.

Dělám pocestného

Zatímco ostatní si natáčení pořádně užijí, já na obrazovce nepobudu ani celou minutu. Přesto poznávám, že herectví, dá-li se to tak v mém případě nazvat, je pořádná dřina. Ihned po příjezdu na místo natáčení na klatovské Hůrce se běžím převléci, protože mi Pavel oznamuje, že půjdu „okamžitě na plac“. Rychle na sebe v azylu u manželů Vizingerových házím košili, kalhoty a čepici zapůjčené od kbelských ochotníků, vše dolaďuji podkolenkami, botami a červeným šátkem ze svých zdrojů a vybíhám ven do mrazu. Jenže jako první své umění nepředvedu, ještě přede mnou se točí úvodní scéna, v níž hlavní hrdina Jindřich, kterého hraje Radek Nakládal, potká ježibabu. Vše se točí třemi kamerami a protože „rejža“ Pavel s Karlem Mařákem jsou docela přísní, trvá to asi půl hodiny. Napočtvrté je záběr natočen, ale to už mám holá kolena úplně zmrzlá. Alespoň že mi Radek půjčil zimní bundu, když šel na plac, to už bych mohl hrát jen rampouch. Ale teď už mu bundu vracím a jdu na to. V původním scénáři jsem neměl říci ani slovo, Pavel ale na místě rozhoduje, že bych měl mít s čarodějnicí krátký dialog. Po krátké diskusi, co budeme oba říkat, se mi dostává instrukcí, že můžu improvizovat, to prý je na natáčení silvestrů (tento už je šestý) studia FILMPro zvykem. Takže scénu sehrajeme nanečisto. Dostává se mi upozornění, že jsem byl příliš blízko ježibabě a zakrývám ji a že mám mluvit víc nahlas. Jdeme na to. Zatímco ježibaba zaválela, já zklamal a otočil se příliš brzy. Tak znovu. Klapne klapka, kamery se rozběhnou a já vyrážím. Zvolím trochu jiná slova, než v předchozím případě, ale konverzace proběhne zdárně a já odcházím ze záběru.. „Stop. Bylo to dobrý,“ pochválí Pavel a mám hotovo.

„Jiná pohádka“

S čarodějnicí, kterou hraje Ivona Ivicová, odcházíme do domu Vizingerových ke krbu. Až tady, když se převlíkám zpět do civilu, si uvědomuji, jak mám zmrzlé ruce. To už nám ale majitelka domu přináší na zahřátí výborný gulášek a já mohu vyzpovídat svoji hereckou partnerku. Ta je na rozdíl ode mne ostřílená, hraje už v třetím silvestrovském pořadu. „Je tady dobrá parta, takže ta zima člověku ani nevadí,“ říká Ivona a pochvaluje si letošní nápad. „Je pěkný, takže by to mohlo být ještě lepší než minule,“ věří. Optimismem srší i Radek Nakládal. „Zimu člověk ani nevnímá. Spíše vnímá to, co se děje kolem, aby mohl zapadnout do děje. Nejhorší je to čekání na záběry, ale vše vyváží ten výsledek,“ je přesvědčen známý moderátor. A pro ty, kteří ještě nepoznali, jakou pohádku to hrajeme, jsem samozřejmě na závěr vyzpovídal člověka nejpovolanějšího. „Vzali jsme si na mušku známou pohádku Princezna ze mlejna, a když se vše dobře podaří, zahraje si s námi i její autor Zdeněk Troška. Ta pohádka nebude až tak pohádkou, jak to ostatně v silvestru bývá. Ale jaká bude, na to si diváci musí počkat na poslední den tohoto roku,“ uzavírá mé účinkování v Princezně ze mlejna Pavel Kalista.

Autor: Milan Kilián

1.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Ostatní úředníci 16 000 Kč

Ostatní úředníci jinde neuvedení ÚŘEDNÍK ODBORU VÝSTAVBY A ÚZEMNÍHO PLÁNOVÁNÍ. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Úředník odboru výstavby a územního plánování, , PŘEDPOKLADY PRO VZNIK PP: úředníkem se může stát fyzická osoba, která je státním očbanem ČR, popř. je cizím státním občanem s trvalým pobytem v ČR, dosáhla věku 18 let, je způsobilá k právním úkonům, je bezúhonná, ovládá jednací jazyk a splňuje další předpoklady pro výkn správních činností stanovených zvláštním právním předpisem, , DALŠÍ POŽADAVKY: SŠ s maturitou, spolehlivost, flexibilita, schopnost operativní práce v kolektivu, schopnost samostatného řešení problémů, schopnost práce v kolektivu, umění jednat s lidmi, velmi dobrá komunikace, znalost práce s PC, uživatelská znalost MS Office, schopnost naučit se zvládat různé jednoúčelové programy (statistika, spisová služba atp.), , VÝHODOU: zkušenosti s výkonem správní činnosti, technická orientace, , PŘIHLÁŠKY do výběrového řízení lze podávat v termínu do 30.5.2018 do 11 hod. na adresu: Městský úřad Horažďovice, Mírové náměstí 1, 341 01 Horažďovice, nebo osobně do podatelny MěÚ Horažďovice. Uzavřenou obálku označte nápisem: "Výběrové řízení - V"., , Přihláška musí obsahovat: jméno, příjmení a titul; datum a místo narození; státní příslušnost; místo trvalého pobytu včetně tel. spojení; číslo OP; datum možného nástupu; datum a podpis uchazeče; souhlas se zpracováním osobních údajů dle zák. č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů ve znění pozdějších předpisů., K přihlášce připojte: životopis zaměřený na průběh dosavadní praxe a odborné způsobilosti a dovednosti; výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce; ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, , Platová třída 8, nástup 1.7.2018 nebo dle dohody, PP na dobu určitou - po dobu mateřské a rodičovské dovolené, zkušební doba 3 měsíce, Více informací na výše uvedeném kontaktu - Mgr. Robert Flachs 371 430 540, flachs@muhorazdovice.cz, internetové stránky MU Horažďovice. Pracoviště: Město horažďovice, Mírové náměstí, č.p. 1, 341 01 Horažďovice. Informace: Robert Flachs, +420 371 430 540.

Výroba - Výroba Seřizovači 18 000 Kč

Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů SEŘIZOVAČI A OBSLUHA CNC OBRÁBĚCÍCH STROJŮ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: POŽADUJEME: dobré znalosti matematiky, geometrie, praxe ve strojním oboru nebo opravárenství, NABÍZÍME: stravenky, KONTAKT nejdříve telefonický nebo e-mailový pro sjednání osobní schůzky: Luboš Rašpl 602 113 140, raspl@argascnc.cz. Pracoviště: Argas cnc s.r.o. - pracoviště, 339 01 Klatovy 1. Informace: Luboš Rašpl, +420 602 113 140.

Služby - Služby Poštovní doručovatel 14 700 Kč

Doručovatelé listovních poštovních zásilek DORUČOVATEL LISTOVNÍ MOTORIZOVANÝ NEBO PĚŠÍ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14700 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: POŽADUJEME: min. vyučení, trestní bezúhonnost, odolnost vůči stresu a fyzické zátěží, dobré komunikačné schopnosti a příjemné vystupování, spolehlivost a pečlivost, v případě motorizovaného doručování řidičský průkaz sk. B, NÁPLŇ PRÁCE: příprava poštovních zásilek a jejich doručování do firem a domácností, uložení nedoručených zásilek na úkládacích poštách, příprava, třídění a doručování propagačního materiálu, výplata poštovních poukázek a důchodů, vyúčtování po návratu na pracoviště, PRACOVNÍ DOBA DORUČOVÁNÍ: pěší 6-14 hodin, motorizovaný 7 - 15 hodin, ZAMĚSTNANECKÉ VÝHODY: stravenky, 5 týdnů dovolené, firemní rekreační zařízení, příspěvek na životní/penzijní připojištění, Pracovní poměr na 1 rok s možností prodloužení, KONTAKT: telefonicky (pracovní dny 9 - 15 hodin), e-mailem, osobně - paní Brůhová Martina. Pracoviště: Česká pošta, státní podnik - nádražní ul., Nádražní, č.p. 89, 339 01 Klatovy 1. Informace: Martina Brůhová, +420 605 220 539.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 12 200 Kč

Obsluha strojů na výrobu a úpravu textilních, kožených a kožešinových výrobků jinde neuvedená DĚLNÍK ODĚVNÍ VÝROBY. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vhodné POUZE pro OZP., POŽADUJEME: zodpovědnost, pečlivost, smysl pro dobře odvedenoup ráci, manuální zručnost, znalost šití na průmyslovém šicím stroji, NÁPLŇ PRÁCE: střídavě šití, žehlení, začišťování, obsluha knoflíkovačky a dírovačky, popřípadě jiné pomocné práce v oděvní výrobě, NABÍZÍME: zaučení, práce v malém příjemném kolektivu, zkrácený úvazek, možnost přizpůsobení pracovní doby, možnost střídání pracovní polhy, práce na různých strojích, střídání sedu, stoje a chůze , ZAMĚSTNANECKÉ BENEFITY: příspěvek na penzijní připojištění, zkrácený úvazek, příplatek za 100% využití pracovní doby, možnost nákupu firemních výrobků za velmi zvýhodněné ceny, občerstvení na pracovišti, při dobrých pracovních výsledcích poukázky na masáže a pedikúru, firemní akce v režii firmy, možnost vedení účtu zdarma, ÚVAZEK: 4 - 6 hodin denně, MZDA: 12 000 Kč při plném úvazku + benefity, Korespondenční adresa: Nádražní ul. - areál býv. Kasáren, 342 01 Sušice. Pracoviště: 2p servis s.r.o. - klatovy, Dr. Sedláka, č.p. 763, 339 01 Klatovy 1. Informace: Ilona Matějčková, +420 733 133 146.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mistrovství ČR veteránů 2018 v basketbalu: ženy 40+: Pražský sběr (bílé dresy) - Sochy Beroun
22

Na letošním mistrovství ČR veteránů v basketbalu hrály týmy z pěti zemí

Vyhlášení výsledků Běhu na Kašperk 2018. Zleva Tomáš Dolejš, Lukáš Holeček, Jakub Jelínek a Martin Šimurda.

Kašperskohorské běhy měly tradiční vítěze

Divadelní schody plné vody a mistři z Karviné a temný mok Ostravy: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 24. až 25. května 2018.

Muž řešil spor rozbitím vrat. Najel do nich traktorem

Horažďovice – Policisté v Horažďovicích ukončili prověřování sousedského sporu, který se odehrál 3. března v obci na Horažďovicku.

FOTO: Při čelním střetu aut se vážně zranili oba řidiči

Štěpánovice – Pro vážně zraněnou ženu a muže musel letět ve čtvrtek v podvečer vrtulník do Štěpánovic, kde se čelně střetla dvě osobní auta. Při nehodě bylo zraněno i dítě, které skončilo v nemocnici.

Luby hostí v krajském přeboru Nýrsko

Klatovsko – Fotbalové soutěže pokračují v nadcházejících dnech (PÁ 25. 5. – ÚT 29. 5.) dalšími zápasy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT