„Přes internet se na akci přihlásilo více než 850 lidí, ale všichni zřejmě nepřijdou,“ podotkl jeden z organizátorů protestního pochodu Zdeněk Pavel řečený Pitralon s tím, že vedení extraligy je špatné a zkostnatělé a na to je třeba upozornit. „Udělejte transparenty, vtipné a pravdivé. Ale bez vulgarit,“ vyzývá na sociální síti Facebook, kde se protestující svolávají. Podle diskuze na webu přijedou Plzeňáky podpořit i hokejoví fanoušci z dalších měst Plzeňského kraje.

Plzeňský hokejový klub HC Plzeň 1929 se k akci nepřipojuje. „O pochodu víme, fanoušci ho s námi konzultovali. Stanovisko klubu je takové, že jde o rozhodnutí svobodných lidí. Klub se ho ale nezúčastní ani ho nebude veřejně podporovat,“ uvedl mluvčí indiánů Jiří Světlík.

Fanoušci s transparenty vyjdou od ČEZ Areny v 15 hodin směrem k náměstí Republiky. Svůj záměr ve středu oficiálně nahlásili na úřadu třetího městského obvodu. Ten nepředpokládá větší problémy, ale přesto budou na trase posíleny policejní hlídky. „Máme připravena bezpečnostní opatření,“ uvedla policejní mluvčí Martina Korandová. Blíže je ale specifikovat odmítla.

Podle starosty trojky Jiřího Strobacha může pochod krátkodobě omezit dopravu v centru. „Podle počtu účastníků může dojít ke krátkodobému přerušení provozu v ulici U Trati a při přechodu Americké třídy,“ upozornil Strobach.

Pochod původně na facebooku vyhlásil jako protest proti znevážení extraligy a za odvolání jejího vedení Jiří Batěk. Uskutečnit se měl ve všech městech, kde se nejvyšší soutěž hraje. „Nechtěl jsem, aby to bylo spojováno jen s odečtem bodů. Akce měla ukázat na problémy, které se táhnou už několik let,“ sdělil včera Deníku Batěk. Nakonec se protestu zúčastní právě jen fanoušci klubů, kterých se postih nejvíce dotkl, tedy Plzně a Mladé Boleslavi. V obou případech získali fandové povolení pochodu. „Možná by přišli i lidé v jiných městech, ale přijde mi to, že si říkají, že se stejně nic nezmění,“ dodává. Osobně se žádného z pochodů nezúčastní. Sledovat v médiích je ale bude. „Uvažuji také o tom, že bych zorganizoval celorepublikovou petici,“ konstatuje.
Protest v obou městech vypukne v 15 hodin.

Co také rozzlobilo hokejové fanoušky

Kauza s registracemi hráčů
Ředitel extraligy Stanislav Šulc odebral Plzni, Mladé Boleslavi a Kladnu body za špatnou registraci jejich hráčů. Kvůli administrativní chybě tak Plzeň přišla po 22. kole soutěže o 19 bodů. Možným trestem přitom byla i pokuta. Plzeň tak rázem musela smazávat obrovskou ztrátu, aby se dostala na příčky zajišťující play off.

Dvojí metr
Také v minulosti kluby chybovaly při registraci hráčů. Tehdy se ale vše vyřešilo jen pokutou. V této sezoně měl problémy i Třinec, který při registraci útočníka Adamského zaměnil dokumenty. V tomto případě ale trest nepadl.

Arogance
Vedení extraligy je podle fanoušků arogantní. Dokládá to prý také pokuta, kterou APK udělila Plzni i kvůli tomu, že nejproduktivnější hráč soutěže Tomáš Vlasák vyjádřil svůj názor a kvůli registrační kauze vedení kritizoval.