Ti ji také přihlásili do letošního ročníku soutěže o nejoblíbenějšího učitele střední nebo základní školy Zlatý Ámos.

Zuzana Navrátilová úspěšně prošla regionálním kolem a nyní ji čeká semifinále. V regionálním kole ji doprovázela trojice žáků, která měla za úkol obhájit svůj návrh, proč by právě jejich učitelka měla získat zmíněný titul. Tohoto úkolu se ujala trojice děvčat ve složení: Michala Brejchová, Veronika Faustová a Lucka Skalová.

„Ve škole máme pět učitelů a paní družinářku. Všichni jsou dobří, ale paní učitelku Navrátilovou máme rádi, protože je hodná, kamarádská a je s ní velká legrace,“ shodují se Michala Brejchová s Veronikou Faustovou. Ještě předtím, než hrádecká učitelka postoupila do regionálního kola, museli žáci za pomoci rodičů sehnat potřebný počet podpisů, kterými by byla její kandidatura do soutěže podpořena. „Nejdřív jsme mysleli, že vybereme pana učitele, ale on nesouhlasil, tak jsme všichni požádali paní učitelku,“ říkají děvčata.

Vlastní průběh regionálního kola byl podle děvčat napínavý, nicméně po jeho skončení následovala velká úleva a radost. Jediná zástupkyně Klatovska v této soutěži totiž postoupila do semifinále, které se bude konat 10. března. „Vylosovaly jsme si druhé pořadí. Nejprve jsme před porotou předvedly program, který jsme si nacvičily, a pak jsme zodpovídaly otázky porotců. Také jsme musely vysvětlit, proč jsme paní učitelku vybraly,“ dodávají žákyně.

V tradici reprezentace školy chtějí žáci z Hrádku u Sušice pokračovat i v příštím roce. To by rádi přihlásili jiného učitele nebo paní družinářku. „Doufáme, že uspějeme letos a také v příštím roce,“ dodaly dívky.