„I když jsme tak trochu na konci světa, mají lidé mnoho důvodů k nám přijet. Připravili jsme prohlídky skláren, kostela na Mouřenci, kaple v Anníně a muzeí, sklářskou anenskou pouť a mnoho koncertů,“ láká na Annínsko pořadatel akcí Lukáš Milota. Vše letos pořádá pod heslem „Annísko žije. Jsme živá slepá ulice!“

Sezonu zahájí už o tomto víkendu. Kromě prohlídek je připraveno také Bábovkobraní ve Stodole v Anníně od 18 hodin, kdy budou přijímat bábovky. Od 19 hodin pak zahraje Michal Tučný Revival Plzeň. V sobotu v kostele na Mouřenci zahraje Žalman a spol. od 20 hodin a v neděli bude ve Stodole promítán film Na sever od slunce.

Na celé léto je přichystáno mnoho akcí včetně denních i nočních prohlídek, které jsou velmi oblíbené. „Zhruba od poloviny července bude přístupná i výstava o Josefu kardinálu Beranovi „Milovat dobro, odporovat zlu“. Největší akcí bude Annínská pouť 26. a 27. července, kde bude představena i nová socha sv. Anny. Nově bude setkání Ann, kdy se pokusíme o rekord,“ nalákal Milota.

Otevřeny budou i sklárny, sklářská hrobka a Muzeum lehkého opevnění.