Oblíbená výstava paličkování bude na radnici otevřena v sobotu od 13 do 17 hodin a v neděli od 10 do 17 hod. K vidění bude i výstava fotografky Pavli Lankusové ze Zahorčic a akrylových a akvarelových maleb Jarky Papežové z Veselí u Janovic. Chybět nebude ani výstava zahrádkářů a myslivců.

„V objektu bývalé spořitelny bude misijní jarmark. Těšit se můžete na výrobky dětí z Misijního klubka, na sušenky sv. Hildegardy, na misijní výstavu a další materiály. Jarmark bude otevřený v sobotu od 13 do 15 hodin a v neděli od 10 do 17 hodin. Výdělek z této akce bude zaslán na Papežské misijní dílo dětí. Chovatelé pořádají výstavu drobného zvířectva ve školním dvoře za obecnou školou. Výstava bude otevřena v sobotu od 13 do 18 hodin a v neděli od 8 do 15 hodin. Připravena je bohatá tombola,“ pozval starosta Josef Rousek.

Na náměstí nebudou chybět atrakce pro děti. Rodiče se budou moci navíc na náměstí občerstvit v pivní zahradě s nabídkou českých i bavorských piv.

K vidění budou i sportovní utkání, v sobotu volejbalový turnaj smíšených družstev Burčák open, v neděli pak fotbalové utkání.

Sbor dobrovolných hasičů pořádá 10. kolo Pošumavské hasičské ligy v požárním útoku.

V neděli se uskuteční mše svatá v kostele sv. Jiří od 11.30 hodin. Mši bude celebrovat nový generální vikář plzeňského biskupství Jakub Holík. Od 13 do 16 hodin bude na náměstí vyhrávat kapela „Solovačka“. Od 14 hodin vystoupí taneční skupina Mini Dolls. Od 15 hodin bude vyhlášení výsledků prázdninové dětské soutěže.