Pokud někomu připadá těžké tančit se dvěma zdravýma nohama, měl se jít ve středu podívat do klatovského kulturního domu, kde v rámci Dne pro zdraví vystoupily dvě mladé dívky, aby divákům předvedly, že tanci se člověk může věnovat i na invalidním vozíku – s Míšou Bláhovou, upoutanou na vozík, vystoupila její kamarádka Pavlína Vojáková. Obě přijely do Klatov až ze Žatce.

„Byl to můj nápad, viděla jsem to v soutěži Bailando – tančím pro tebe,“ vysvětlila Míša Bláhová, co je přivedlo k založení taneční skupiny Dancing Rollers. „U nás v Žatci je naštěstí jedna paní na vozíčku, která tanec učí, takže jsem se prostě přihlásila do kurzu a začala trénovat,“ dodala Míša. „Jsme spolužačky od základní školy a hlavně kamarádky, proto tancujeme spolu,“ doplnila ji Pavlína.

Několik vystoupení na Dni pro zdraví nebylo pro Míšu a Pavlínu jen premiérou v Klatovech, ale v podstatě premiérou vůbec. „Už jsme s paní trenérkou několikrát vystupovaly, ale takhle samostatně je to naše první větší vystoupení,“ řekla nám Pavlína.

Diváky první z tanečních ukázek Michaely a Pavlíny zaujala, odměnili obě dlouhým potleskem. „Moc se mi to líbilo,“ vyjádřila své pocity například Marie Bauerová z Klatov. Předseda Svazu zdravotně postižených Šumava Klatovy Edmund Póč nezapomněl předat oběma dívkám zaslouženou kytici.