Koncem posledního prosincového týdne přijeli do Hartmanic tři zástupci z partnerské obce Affoltern im Emmental, aby společně se starostou a radními města Hartmanice zhodnotili uplynulé dva roky partnerské spolupráce obou obcí a obnovili dohodu o partnerství.

„Mimo jiné navštívili Plzeň, kde si prohlédli expozice Západočeského muzea. Návštěva krajského města pokračovala prohlídkou pivovaru. Slavnostního večera v obřadní síni městského úřadu se zúčastnili radní a zastupitelé města Hartmanice v čele se starostou Jiřím Juklem,“ upřesnila Dana Reindlová z Městského informačního střediska v Hartmanicích. Švýcarští hosté měli připraveno překvapení – rozhodli se pozvat hartmanické zastupitele na pravé švýcarské fondue a naučit je tento pokrm připravovat. Fondue připravili ze surovin, které si přivezli z domova, po večeři věnovali hartmanické radnici nádoby na přípravu této speciality včetně originálního receptu.

Po večeři došlo na podepsání obnovené dohody o partnerství, poté pokračovala vzájemná výměna zkušeností. Před odjezdem Švýcaři přijali pozvání na krátký okružní výlet zimní Šumavou. V letošním roce Hartmaničtí přátelům návštěvu oplatí. Počátkem června se do Affolternu vypraví žáci ZŠ s doprovodem a o týden později by měli jet do Švýcarska zastupitelé města a starosta.