Heslo „Věrnost není slabost“ je mottem 5. ročníku Národního týdne manželství 2011. Tato kampaň se koná od 14. do 20. února 2011.

„Národní týden manželství (NTM) vytváří prostor, kde si můžeme připomenout, že spokojené manželství není samozřejmost, ale vztah, který bychom měli rozvíjet. NTM je příležitost pro ty, jejichž cílem je pracovat na rozvoji a kvalitě manželství v ČR. Myšlenka organizování Národního týdne manželství je iniciativa otevřená všem, kdo si myslí, že manželství je dobrá věc,“ vysvětlila zaměstnankyně a koordinátorka mateřského centra Medvídek v Sušici Eva Mašková.

„Národní týden manželství je celorepubliková kampaň mateřských center. V našem mateřském centru jsme ji připravovali letos už potřetí. Minulý rok jsme měli posezení s psycholožkou, ale ta bohužel letos nemohla. Tak jsme změnili plány a rozhodli se udělat výstavu svatebních oznámení. Ta nám zapůjčila Hana Sulánová, jedna z maminek, která nám pomáhá,“ informovala koordinátorka mateřského centra Medvídek v Sušici Michaela Kulhánková.

„Začala jsem si schovávat svatební oznámení už dříve. První bylo mých rodičů, ale nikdy jsem to sbírkou nenazývala. Až mě na to přivedla kamarádka, která má nějakou známou a ta se tím také zabývá. Ptala se mě, jestli bych jí je nedala do sbírky. Přišlo mi ale líto dát je někomu jinému, tak jsem je od toho dne začala sbírat sama. V tuhle chvíli jich mám celkem asi 140, vystavena je zhruba třetina. Vystavila jsem zde spíše ta novější, protože ta starší jsou skoro všechna stejná nebo jsou si hodně podobná. Sbírka jsem tomu začala říkat zhruba před patnácti lety. Nejstarší mám od mého strýce z roku 1961. Jsou mezi nimi i svatební oznámení, které si maminky vyrobily samy, a jsou pro mě taková nejhezčí. Mám radost z každého, které dostanu, a mohu tak rozšířit svoji sbírku,“ řekla majitelka sbírky svatebních oznámení Hana Sulánová.

Další akcí, kterou mateřské centrum pořádá, bude v březnu třídění odpadů, kde se děti naučí, jak ho správně třídit, za což budou odměněny.