Koupí významného majoritního podílu Penta získala ve společnosti kontrolu. Pro pacienty i personál je to podle vedení nemocnice dobrá zpráva.

„Ve srovnání se Slovenskem či Polskem jsou v ČR podmínky pro získání či provozování zdravotnických zařízení zásadně odlišné. Od vstupu do společnosti NEMOS už můžeme mluvit o postupném budování sítě nemocnic i v ČR," uvedl investiční ředitel Penty Václav Jirků. 

Dodal, že skupina NEMOS je excelentním příkladem možné spolupráce privátního a veřejného sektoru při poskytování zdravotní péče občanům České republiky.

Čtěte také: Fotomodelkami roku jsou Kristýnka a Ladislava

„Vstup silného investora s mezinárodními zkušenostmi ve zdravotnictví je pro nemocnice NEMOSu dobrou zprávou. Jsem si jistý, že tento krok prospěje jak vlastním zdravotnickým zařízením, tak našim zaměstnancům a zejména pak pacientům," doplnil spoluvlastník a jednatel NEMOS Group a. s. David Soukup.

„Pro mě je to čerstvá novinka. Vždy je ale pozitivem, když je majitel finančně silný, a to Penta je. Pro město je důležité, aby zůstaly zachovány všechny smluvní vztahy, které jsme měli s NEMOSem," okomentoval nového vlastníka sušické nemocnice tamní starosta Petr Mottl.

Čtěte také: Online prodeje se senioři nebáli

To, že novým majitelem je finančně silná investiční skupina, ocenilo i vedení sušické nemocnice. „Změnu majitele vnímáme pozitivně, jako stabilizační krok do budoucích let. Nemocnice je v dobré ekonomické kondici, ale skupina Penta je zárukou rozvoje, a to nejen pro pacienty, ale i naše lékaře a zdravotní sestry a ostatní zdravotnický personál. Naši nemocnici v této souvislosti nečekají žádné okamžité změny, nebudeme zasahovat do provozu nemocnice a v žádném případě nehodláme nikoho propouštět," uvedl pro Deník ředitel nemocnice Martin Straka.

Finanční skupina Penta je vlastníkem vydavatelského domu Vltava Labe Media, do jehož portfolia patří i náš Deník.

Čtěte také: Seniorka se nadýchala plynu