Na náměstí se v pátek předvedly děti z Masarykovy základní školy, které měly přichystané několik vystoupení. Po nich pódium roztančily kadeřnice ze SOŠ a SOU Sušice. Následovala další vystoupení, po kterých přišly na řadu koncerty, které odstartoval Pavel Horejš. Živo bylo i na Fufernách, kde se konalo zábavné odpoledne pro děti, kde kromě hasičů připravily aktivity i další organizace. Děti se tak vyřádily a mnohým návštěvníkům přišla již vhod i voda v řece, jelikož panovalo horké počasí.

Slavnosti budou pokračovat i v sobotu, kdy se uskuteční již tradiční Pohádkový les, a to od 13.30 do 16.30 hodin v Luhu, tentokrát na pirátské téma. Na ostrově Santos se bude od 16 hodin konat Pocta Jaroslavu Ježkovi, kdy vystoupí pěvecký sbor Svatobor Sušice a Železnorudský smíšený pěvecký sbor.

Podruhé poničená socha v ulicích Klatov.
Vandal opět řádil. Socha chlapce tentokrát přišla o obě ruce a byla povalena

Na náměstí začne program již v 10 hodin a zahájí ho Otavěnky. Pak už se můžete těšit na mnoho tanečních vystoupení či módní přehlídku. Ve 13.50 hodin vystoupení proloží Solovačka. Podvečer už pak bude patřit jen koncertům, které odstartuje od 18.15 hodin Bossanoha, vrcholem pak budou od 20.15 hodin Mňága a Žďorp a od 22 hodin Pokáč. Noc zakončí Asmodeus.

V neděli se uskuteční turistický výstup na Svatobor, kdy jde již o 27. ročník turistické akce Klubu českých turistů. Start je v 11 hodin na náměstí u kašny. Ve 13 hodin na Svatoboru zahraje Štreka.