Museli jim pomáhat dobrovolníci, kteří pro ně šili roušky. Mělo to dopad i na provoz interního oddělení, kde se starší lékaři báli, a tak se musel omezit provoz. Už se ale vše začíná obracet k lepšímu.

„Máme omezenou internu z dvaceti na osm lůžek. S velkou pravděpodobností se od příštího týdne vrátíme zpět na 20 lůžek,“ uvedl ředitel nemocnice Václav Rada.

Naděje už svitla i v problému ochranných pomůcek. „Dostali jsme tento týden respirátory ffp2 – zhruba tisíc kusů – a roušky. Dobrovolníci nám stále pomáhají s šitím látkových. Problém jsou ale respirátory ffp3, které stále nemáme, a nemáme ani ochranné obleky,“ informoval Rada.

Praktičtí lékaři navíc v Sušici spouštějí od 30. března nouzový plán akutní zdravotní péče obyvatel. Jeho cílem je zajistit kontinuální primární péči praktického lékaře pro pacienty. I přes šířící se epidemii, která je zcela v popředí zájmu, stále existují pacienti, kteří budou potřebovat péči praktických lékařů z jiných důvodů, a vše nepůjde vyřešit telefonicky či on-line.

Ilustrační foto.
V dubnu žádné akce nebudou

Důvodem opatření je rovněž snaha odlehčit Sušické nemocnici od pacientů, kteří nebudou potřebovat akutní nemocniční péči. Dalším je i naprostý nedostatek ochranných prostředků pro lékaře primární péče.

Lidé tak budou při obtížích volat svému praktickému lékaři, ten po vyhodnocení obtíží, bude-li třeba fyzického vyšetření, odešle volajícího k pohotovostnímu lékaři, který bude mít daný den službu ve své ambulanci. Péči budou poskytovat praktičtí lékaři, kteří budou uvedeni na rozpisu pohotovostních lékařů včetně ordinačních hodin.

Rozpis na následující týden bude vždy zasílán všem lékařům primární péče a nemocnici. Bude rovněž zveřejněn na stránkách města.

Jaroslava a Mili Kopeckých.
Místo modelingu chodí na brigády, mají zavřený obchod i zrušené akce